Ferie zimowe 2013

Ferie zimowe w roku 2013 rozpoczęły się 28 stycznia a skończyły 10 lutego. Jak co roku świetlica w czasie ferii była otwarta dłużej. Tradycją naszej parafii, dzięki inicjatywie ks. Janusza, są zimowiska w Ściegnach, w których uczestniczy część dzieci świetlicowych. W tym roku na zimowisko ze świetlicy pojechali: Zosia, Paulinka i Pawełek oraz Karolinka. Pozostałe część dzieci przez cały okres ferii brała udział w zajęciach świetlicowych.

PIERWSZY TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH upłynął w miarę spokojnie. Dzieci w tym czasie wraz z opiekunkami mogły wykonywać prace technicznie oraz grać w różne gry. Ruszyły przygotowania do Kiermaszu Wielkanocnego. Rozpoczęto przygotowywanie kolorowych kwiatków z bibuły o  różnych kształtach i wielkości. W ciągu jednego tygodnia zapełniliśmy tymi kwiatkami całe pudło. Oprócz zajęć technicznych codziennie chodziliśmy do sali sportowej na piłkarzyki oraz ping- pinga. Gra w piłkarzyki to jedna z ulubionych gier dzieci świetlicowych. W tym tygodniu zbieraliśmy chrust na ognisko które mieliśmy zaplanowane w drugim tygodniu ferii. Dzięki Księdzu Opiekunowi również i przez te dwa tygodnie zaopatrzeni byliśmy w pieczywo i napoje.

DRUGI TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH był pełen wrażeń . W tym tygodniu doszły do nas nowe dzieci tj. dwójka pierwszoklasistów Sebastian i Kornel. W poniedziałek dzieci wraz z opiekunkami udały się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na spektakl teatralny pt: „Zaczarowany młynek”. Po skończonym spektaklu, o godzinie 15:00 spotkaliśmy się na świetlicy i zaczęliśmy dekorować salę do zabawy. Sufit sali ozdobiliśmy kolorową bibułą oraz balonami. W poniedziałek i wtorek dzieci spędziły czas również na grze w piłkarzyki. W środę odbyła się zabawa karnawałowa. Wszyscy, jak to czynimy codziennie, zebrali się o godzinie 15:00. Na stołach pojawiło się ciasto, pączki, gorące kakao oraz napoje. Następnie rozpoczęły się tańce i śpiewy w rytm muzyki. Tłem muzycznym były piosenki Zespołu Arki Noego. Magnetofon w tym dniu świetlica na stałe dostała od rodziców jednej z naszych dziewcząt świetlicowych – Gosi. Po skończonych tańcach rozpoczęły się zabawy takie jak: ,, Mamo, mamo ile kroków do domu?”, gry w piłkarzyki oraz zabawa polegająca na przechodzeniu pod rozciągniętą szarfą tak umiejętnie, aby jej nie dotknąć.

W czwartek było zaplanowane ognisko – akurat był to TŁUSTY CZWARTEK. Z rozpaleniem ogniska przyszedł nam z pomocą DZIELNY TATO Gosi, ponieważ było to niełatwe zadanie. Kiedy każdy już się nasycił, wszyscy udaliśmy się do sali sportowej na gorącą herbatę po której udaliśmy się do naszych domów.

Piątek był ostatnim dniem ferii spędzonych na świetlicy. Dzieci tego dnia bardzo radośnie i owocnie spędziły czas. O godzinie 15:00 wszyscy spotkaliśmy się na świetlicy. Następnie udaliśmy się do sali sportowej, gdzie kilka osób grało w piłkarzyki; natomiast reszta dzieci bawiła się w sali obok. O godzinie 17:00 wszystkie dzieci udały się na Eucharystię do kościoła. Po skończonej Mszy świętej wszyscy wróciliśmy do sali sportowej na gorące kakao i jeszcze przez około 30 minut dzieci kontynuowały gry i zabawy. I tak po godzinie 18:30 wszyscy zadowoleni udaliśmy się do swoich domów.

Podsumowując te dwa tygodnie ferii zimowych dzieci świetlicowe spędziły je bardzo radośnie, bezpiecznie i owocnie. Część dzieci cały tydzień spędziła na zimowisku, dla pozostałych był to czas owocnej pracy i nauki robienia kwiatków z kolorowej bibuły oraz radosnej zabawy na piłkarzykach. Natomiast drugi tydzień ferii przepełniony był wrażeniami – była i zabawa taneczna i ognisko.

OPIEKUNKI ŚWIETLICY

IWONA I ANIA