Z przyjemnością informuję, że w Galerii Foto można znaleźć zapis fotograficzny przebiegu spotkania. Aby przekierować się do Galerii, wystarczy wcisnąć TEN NAPIS. Górna ikonka daje możliwość pobrania fotografii, niżej została umieszczona prezentacja. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

Sobota (09.05.2015 roku) stał się okazją do pierwszego plenerowego spotkania regionalnej grupy Duszpasterstwa Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie Diecezji Legnickiej oraz sympatyzujących z nią Parafian. Było to o tyle wyjątkowe, że zazwyczaj spotykaliśmy się w I poniedziałek miesiąca – tym razem zdecydowaliśmy się na spotkanie w sobotnie popołudnie.
Oczywiście, część „gastronomiczną” poprzedziła msza św. trzeźwościowa, w której wzięła czynny udział nie tylko wspomniana wyżej grupa. Były wszystkie tradycyjne elementy naszej trzeźwościowej modlitwy: spontaniczna modlitwa wiernych, komunia pod dwiema postaciami oraz wspólna modlitwa w kręgu: „Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość, abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego” [Fredrich Christoph Oetinger].
No, a kiedy zakończyło się nabożeństwo majowe, ruszyliśmy do altany – tym szybciej, że zanosiło się na ostrą burzę (od strony Leśnej grzmiało potężnie, no i kolorystyka nieba). Tę część spotkania rozpoczęło mega-ognisko [niektórzy przyjęli to z obawami o reakcję Straży Pożarnej] – trwało to jednak krótko i skończyło się „bezboleśnie”.
Panie: Małgosia i Emilia oraz „prezes” Sylwek podjęli się obsługi grillów – wkrótce zaczęliśmy się „ślinić” na te wspaniałe zapachy pieczystego. Tymczasem reszta uczestników wystawiła na stół przyniesione ze sobą wiktuały – nagle okazało się, że w naszej sporej altanie zabrakło na stole miejsca. A więc… do roboty…
Kiedy już przetrzebiliśmy zapasy, nadszedł czas na… koncertowanie. Nasze „Maksymilianki” (ostro przygotowujące się do występu w MDK) przedstawiły swoje możliwości i po występie pozostał tylko jeden żal – że to nie zostało zarejestrowane.
Spotkanie skończyło się około godz. 20:00, kiedy już zaczęło naprawdę ostro padać.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za jego wspaniałą atmosferę i… zapraszam na kolejne.

Ks. Janusz