Niedziela Palmowa 10.04.2022 roku

*** Przeżywamy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, będącą pamiątką uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Połączenie radosnego „Hosanna Synowi Dawidowemu” z opisem Męki Pańskiej przypomina nam, że Jezus, Bóg-Człowiek, swoją godność Boską złączył z krzyżem, wpisanym w życie każdego człowieka. Z racji dzisiejszej uroczystości podczas każdej mszy św. poświęcenie palm. Natomiast suma parafialna rozpocznie się przed kościołem poświęceniem palm i procesją wokół kościoła. Po mszy św. o godz. 11:30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

*** Dziś w diecezjach obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży, a w naszej wspólnocie NIEDZIELĘ PARAFIALNĄ.

 

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

 

*** Wczoraj odbyła się tegoroczna spowiedź wielkopostna. Składam płynące z serca „Bóg zapłać” kapłanom, posługującym w konfesjonałach oraz wszystkim Parafianom, którzy skorzystali z tego sakramentu.

*** Dzisiaj kończymy zbiórkę ofiar na kwiaty do Bożego Grobu – można je składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

*** Niedzielą Palmową wkraczamy w najważniejszy okres roku liturgicznego – w Wielki Tydzień, którego szczytem jest Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, wprowadzające nas w obchód Świąt Paschy.

*** W środę (13.04), o godz. 16:00, rozpoczynamy prace przy przygotowaniu dekoracji na ten czas – z tej racji w środę nie będzie mszy św.

*** Osoby, które podjęły się funkcji podczas liturgii Triduum Paschalnego zapraszam do zakrystii po odbiór materiałów. Przypominam także, że ukazują się one sukcesywnie na stronie parafialnej w zakładce „Aktualności”. Proszę także o zapoznanie się w zestawieniem osób funkcyjnych, umieszczonym w gablocie i na stronie parafialnej – niektóre ustalenia uległy drobnym zmianom.

*** Jednocześnie zapraszam i proszę o obecność wszystkich funkcyjnych na spotkaniach poprzedzających liturgię kolejnych dni Triduum: w Wielki Czwartek o godz. 12:00; w Wielki Piątek – po Drodze Krzyżowej; w Wielką Sobotę – o godz. 15:00.

TRIDUUM PASCHALNE:

Skład osób funkcyjnych, przebieg poszczególnych dni oraz teksty liturgiczne są sukcesywnie umieszczane na stronie parafialnej w zakładce AKTUALNOŚCI.

WIELKI CZWARTEK:

– Triduum Paschalne rozpoczniemy czwartkową Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00;

– Mszę rozpocznie uroczysta procesja do ołtarza, zakończy zaś przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy;

– Po zakończeniu liturgii zachęcam do wzięcia udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali, po czym adoracja do godz. 21:00, prowadzona przez wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

WIELKI PIĄTEK:

– W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

– Rozpoczęcie adoracji o godz. 8:00 [w gablocie i na stronie parafialnej zostały podane godziny czuwania dla poszczególnych ulic – mam nadzieję, że Pan Jezus nie będzie ani na chwilę sam;

– O godz. 15:00 (w godzinie konania Jezusa) zostanie odprawiona Droga Krzyżowa [oparta na fragmentach filmu „Pasja”], po czym c.d. adoracji;

– O godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Wielkopiątkowa – w tym dniu (jako jedynym w roku kościelnym) nie odprawia się mszy św. Składa się ona z 3 części: liturgii słowa, adoracji krzyża i komunii św.

– Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA:

–  Obchód Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 8:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją według porządku zamieszczonego w gablocie;

– Podczas adoracji, o godz. 11:00, 12:00 i 14:30, odbędzie się obrzęd poświęcenia pokarmów wielkanocnych – złożone podczas nich produkty żywnościowe będą naszym „darem serca” dla najuboższych członków naszej wspólnoty – akcji patronuje Parafialny Zespół CARITAS;

– Adoracja mieszkańców naszej Parafii trwać będzie do godz. 20:10;

– O godz. 20:10 rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

WIGILIA PASCHALNA:

– Liturgia Wigilii Paschalnej, najważniejszej Mszy św. roku kościelnego, wprowadzająca nas w obchód Tajemnicy Zmartwychwstania, rozpocznie się o godz. 20:30 obrzędem poświęcenia ognia i paschału przed kościołem. Proszę o przyniesienie ze sobą na tę Mszę św. gromnic lub paschalików – istotnym elementem liturgii jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;

– Zakończy ją procesja rezurekcyjna.

– W związku z tym w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8:30.

– Przypominam, że zgodnie z prawem liturgicznym w niedzielę osoby uczestniczące w Liturgii Wigilii Paschalnej mogą przyjąć po raz drugi Komunię św.

*** W Wielki Piątek (Począwszy od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, trwającą do Niedzieli Miłosierdzia. W Wielki Piątek odbędzie się po zakończeniu liturgii, w Wielką Sobotę – o godz. 20:10, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocy – po mszy św. o godz. 10:00; w pozostałe dni po mszach św.

*** W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24.04.2022 r.) odbędzie się po mszy św. o godz. 10:00 „Parafialna godzina wielkanocnej radości”. Do udziału zapraszam parafialne formacje muzykujące oraz wykonawców indywidualnych.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

INTENCJE MSZALNE  10-17.04.2022 roku

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ   10.04.2022 roku     

  8:30 + Jerzy Dudkiewicz (36. rocznica śmierci)
10:00 + Zbigniew Płocki  (10. rocznica śmierci)
11:30 + Bolesław Malinowski; ++ z rodziny Malinowskich
 

Wielki Wtorek   12.04.2022 r. 

17:00 ………………………………………………………………………………………………
Wielki Czwartek   14.04.2022 r.  .
18:00 Dziękczynna za dar kapłaństwa
 

Wielki Piątek   15.04.2022 r.  .

15:00 Droga Krzyżowa
18:00 Liturgia Wielkiego Piątku
 

Wielka Sobota   16.04.2022 r.  .

20:10 Nowenna do Miłosierdzia Bożego
20:30 PRO POPULO
 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO    17.04.2022 roku     

10:00 ++ Józefa (2. rocznica śmierci) i Andrzej (3. rocznica śmierci) Wyszatyccy;

++ Antoni, Jan i Zdzisława

11:30 + Paweł Woźniak

Dodaj komentarz: