Ślubowanie scholi 03.10.2021 roku

ŚLUBOWANIE SCHOLI

LUBAŃ (KSIĘGINKI), 03.10.2021 roku

Z przyjemnością informuję, że w Galerii Foto można znaleźć zapis fotograficzny przebiegu ślubowania naszej scholi, które odbyło się 03.10.2021 roku. Zdjęcia zostały opublikowane zgodnie z normami Dekretu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z dnia 13.03.2018 roku. Aby obejrzeć zawartość Galerii Foto, wystarczy wcisnąć TEN NAPIS, aktywując przekierowanie. SERDECZNIE ZAPRASZAM.  

   Początek roku szkolnego 2021/2022 stał się czasem „powrotów do normalności”. Dzieci i młodzież wróciły do szkół; w parafii zaczęły się reaktywacje niektórych grup. Jedną z nich jest parafialna schola DZIECIAKI Z BOŻEJ PAKI.

   Okres przedwakacyjny (mimo powrotu do nauczania stacjonarnego) był dla scholi właściwie wegetacją. Z aktywnych osób udzielających się w grupie pozostały tylko Diana i Natalka oraz dwaj gitarzyści: Adrian i „szeryf”. Gdyby nie cierpliwość uczestników niedzielnej liturgii z udziałem dzieci oraz wytrwałość tej czwórki, wrzesień stałby się momentem całkowitego wygaszenia naszej działalności.

   Początek września zaskoczył nas dołączeniem do grupy trzech dziewczyn: Emilki, Martynki i Nadii. Do uczestnictwa w zajęciach grupy wróciła też „scholkowa Mamuśka” (teraz już do kwadratu), Martyna. W sumie więc, na połowę września grupa liczyła 8 osób – a więc działamy dalej.

   Jako, że żadna z dziewcząt nie składała scholkowego ślubowania, „szeryf” ustalił termin tego wydarzenia na pierwszą niedzielę października (03.10).

   Jako, że grupa (począwszy od nazwy, a skończywszy na atmosferze spotkań) na charakter „radosnego (żeby nie napisać „jajcarskiego”) zgromadzenia”, samo ślubowanie też zostało przeprowadzone w tej konwencji. Nie było (jak w latach minionych) „Raszpli” [ten pluszak już się zasiedział i „zapuścił korzenie” w świetlicy], ale była rota ślubowania i wręczanie odnośnych „bardzo poważnych inaczej” certyfikatów. Dziewczyny bez żadnego stresu zaprezentowały swoje możliwości wokalno-animacyjne (co uczestnicy mszy św. nagrodzili zasłużoną owacją). No a po mszy św. … tradycyjna sesja zdjęciowa, na której też nie zabrakło okazji do „uchachania po pachy”.

   Przy okazji, niejako dzięki reaktywacji scholi, pojawiła się kolejna kandydatka Zuzia, która po 3-tygodniowym okresie… nie, nie kwarantanny, ale zastanowienia na decyzją… przyłączy się do nas formalnie (bo faktycznie śpiewa z nami już od dzisiaj).

   Naszym dziewczynom z formacji DZIECIAKI Z BOŻEJ PAKI (REAKTYWACJA) gratuluję dzisiejszej uroczystości i życzę jak najdłuższego owocnego wyśpiewywania chwały Boga i wspólnej zabawy w ramach scholi parafialnej.

„szeryf”

Dodaj komentarz: