Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 roku

*** Przeżywamy 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego rozpoczynającą w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Jest to Międzynarodowe Święto Caritas.

*** W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy.

*** Po sumie parafialnej zapraszam Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie na placu kościelnym. Jednocześnie proszę o odbiór książeczek, różańców i świec w zakrystii.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII

ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Jutro zapraszam na mszę św. trzeźwościową o godz. 18:00.

*** We wtorek o godz. 16:00 rozpoczynamy demontaż dekoracji świątecznej. Zapraszam Panów, którzy mogą wesprzeć prace rozbiórkowe. Z racji demontażu we wtorek nie będzie mszy św.

*** Zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Narodowego Spisu Powszechnego umieszczonymi w gablocie.

*** W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin, śp. Kazimierz Kiferling. „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…”.

*** Za tydzień przypada NIEDZIELA PARAFIALNA.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „Jezu ufam Tobie”] przeczytamy m.in. o ks. Michale Sopoćko; o łączności między maryjną pobożnością a Eucharystią; o aktach poświęcenia rodzin i wspólnot Sercu Bożemu; o śpiewie i tańcu dla Boga (wspólnota Jednego Ducha); o 11. rocznicy tragedii smoleńskiej; o hospicjach perinatalnych. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o obchodach 29. rocznicy powstania Diecezji Legnickiej w katedrze legnickiej; o legnickich obchodach Niedzieli Palmowej; o pielgrzymce delegacji legnickich maturzystów na Jasną Górę; o obchodach Dnia Świętości Życia w Olszynie i przeprowadzonej w tej parafii Drodze Krzyżowej, przygotowanej dla uczniów klas VI-VIII. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” [z obrazkiem z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa] m.in. rozmowa z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce oraz ankieta dla czytelników dotycząca oceny edycji pisma.

 

INTENCJE MSZALNE   11-18.04.2021 roku

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO   11.04.2021 roku     

  8:30 ++ Jerzy (35. rocznica śmierci) i Jan (13. rocznica śmierci) Dudkiewicz
10:00 + Jan Sołtysiak  (2. rocznica śmierci)
11:30 ++ Janina i Stanisław Bereziuk
 

Poniedziałek   12.04.2021 r.  

18:00 Msza św. trzeźwościowa
Środa   14.04.2021 r.  
17:00 ………………………………………………………………………………………………
 

Czwartek   15.04.2021 r.  

17:00 ++ z Rodziny*
 

Piątek   16.04.2021 r.  

17:00 ………………………………………………………………………………………………
 

Sobota   17.04.2021 r.  

17:00 + Bolesław Malinowski  (20. rocznica śmierci)
 

3. Niedziela Wielkanocy   18.04.2021 roku     

8:30 + Zygmunt Adamek  (20. rocznica śmierci)
10:00 + Józefa Wyszatycka (1. rocznica śmierci); ++ Antoni, Jan, Andrzej i Zdzisława;

+ Teresa Borońska

11:30 + Zbigniew Płocki  (9. rocznica śmierci)


PIERWSZE CZYTANIE
Dz 4,32-35

Jeden duch i jedno serce wspólnoty chrześcijańskiej

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze ze sprzedaży, i składali je u stóp apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY
Ps 118, 1 i 14.13-14.22-24

Refren: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny.

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.
Niech bojący się Pana głoszą:
„Jego łaska na wieki”.

Uderzono mnie i pchnięto, bym upadł,
lecz Pan mnie podtrzymał.
Pan moją mocą i pieśnią,
On stał się moim Zbawcą.

Kamień odrzucony przez budujących
stał się kamieniem węgielnym.
Oto dzień, który Pan uczynił,
radujmy się w nim i weselmy.

DRUGIE CZYTANIE
1 J 5,1-6

Naszą siłą jest nasza wiara

Czytanie z Pierwszego Listu św. Jana Apostoła

Najmilsi:
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Mesjaszem, z Boga się narodził i każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, który życie od Niego otrzymał. Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat, tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. A kto zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?

Jezus Chrystus jest Tym, który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha, nie tylko w wodzie, lecz w wodzie i we krwi. Duch daje świadectwo: bo Duch jest prawdą.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
J 20,29

Alleluja, alleluja, alleluja

Uwierzyłeś, Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA
J 20,19-31

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam, gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: ”Widzieliśmy Pana!”.

Ale on rzekł do nich: ”Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”.

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: ”Pokój wam!”. Następnie rzekł do Tomasza: ”Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”.

Tomasz Mu odpowiedział: ”Pan mój i Bóg mój!”.
Powiedział mu Jezus: ”Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: