1. niedziela Adwentu 29.11.2020 roku

*** Przeżywamy 1. niedzielę Adwentu, rozpoczynającą rok liturgiczny 2020/2021, którego hasłem jest „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Podczas mszy św. o godz. 8:30 zostaną poświęcone opłatki, a po każdej mszy św. – wieńce adwentowe. [LINK DO TRANSMISJI].

*** W dawnym miejscu prasowym zostały wyłożone kalendarze mszy św. niedzielnej na nowy rok liturgiczny oraz „Niezwykłe kalendarze na Adwent” [obie pozycje dedykuję najmłodszym uczestnikom liturgii].

*** Wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (30.11) — św. Andrzeja Apostoła

— czwartek (03.12) — św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII

ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Rozpoczynamy akcję OPŁATEK. Poświęcone opłatki oraz kartki świąteczne można nabyć przy wejściu głównym do kościoła oraz w zakrystii. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które podjęły się obsługi akcji. Niestety, wczoraj zostałem poinformowany, że w tym roku  nie otrzymamy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

*** Dziękuję także osobom, które przygotowały wieniec adwentowy oraz roratnią dekorację prezbiterium.

*** Rozpoczynamy msze św. ku czci NMP – roraty.  Od wtorku do soboty o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam do udziału w nich szczególnie dzieci i młodzież.

*** W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00. O godz. 18:00 odbędzie się w świetlicy nadzwyczajna sesja Rady Parafialnej.

*** W sobotę, w godzinach porannych, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem [w związku z przebytą izolacją oraz aktualną sytuacją epidemiczną bardzo proszę o ponowne zgłoszenie zainteresowania odwiedzinami]. Popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 17:00 [także w tym miesiącu bez spotkania formacyjnego].

*** Zwracam się z prośbą do naszych panów o zgłaszanie w zakrystii chęci pomocy przy wzniesieniu i demontażu szopki betlejemskiej.

*** W piątek od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.

*** Za tydzień, po każdej mszy św., zbiórka ofiar na wsparcie organizacji festynu parafialnego.

*** Zachęcam do zapoznania się z zarządzeniem LKB w sprawie Adwentu i wizyty duszpasterskiej. Można go znaleźć na stronie diecezji legnickiej oraz w zakładce AKTUALNOŚCI na stronie naszej parafii [LINK] [proszę uruchomić niebieski napis w celu aktywacji przekierowania]. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „Adwent – czekamy czy czuwamy?”], z dodatkiem: płytą „Oddanie 33” (33-dniowe Ogólnopolskie Rekolekcje) przeczytamy m.in.: o oświadczenie w sprawie ks. Daniela Galusa; początek cyklu adwentowego „Nasze rekolekcje”; o niecodziennych rekolekcjach „Oddanie33”; o szansie dla apostatów (w nauczaniu Ojców Kościoła); o śp. ks. Marcelim Prawicy; o zamknięciu kościołów we Francji i negatywnych reakcjach Francuzów na tę decyzję; o nadprzyrodzonym zmyśle św. Jana Pawła II (w kontekście zmasowanego ataku ośrodków opiniotwórczych); o stanowisku Kościoła w sprawie aborcji. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o przeżywaniu Adwentu w reżimie sanitarnym; o legnickiej akcji „Wymiana ciepła”; o pogrzebie śp. ks. kan. Stanisława Woźniakiewicza, ks. kan. Zbigniewa Koraba i śp. ks. Romana Drozda. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” [z bezpłatnym dodatkiem – kalendarzem ściennym na 2021 rok] przeczytamy m.in. początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie”; o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary (rozmowa z ojcem Jackiem Salijem).

INTENCJE MSZALNE  29.11-06.12.2020 roku

1. niedziela Adwentu   29.11.2020 roku
8:30 PRO POPULO
10:00 O Boże błogosławieństwo i dar zdrowia dla osób, które przygotowały adwentowy wystrój prezbiterium oraz dla osób obsługujących akcję OPŁATEK.
11:30 + Henryk Mażul (o pokój duszy)
 

Wtorek   01.12.2020 r.

17:00 O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja: Rybowicza, Rutki, Barskiego. O dar nieba dla śp. o. Andrzeja Smolki i Andrzeja Mikłaszewicza.
 

Środa   02.12.2020 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Czwartek   03.12.2020 r.      św. Franciszka Ksawerego

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Piątek   04.12.2020 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Sobota  05.12.2020 r.

17:00 W intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej
 

2. niedziela Adwentu   06.12.2020 roku

8:30 ………………………………………………………………………………………….
10:00 ………………………………………………………………………………………….
11:30 + Paweł Woźniak (od członkiń Żywego Różańca)


PIERWSZE CZYTANIE

Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Iz 63,16b-17. 19b; 64, 3-7

Tyś, Panie, naszym ojcem, „Odkupiciel nasz” to Twoje imię odwieczne. Czemuż, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serce nasze staje się nieczułe na bojaźń przed Tobą? Odmień się przez wzgląd na Twoje sługi i na pokolenia Twojego dziedzictwa. Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił, przed Tobą skłębiłyby się góry. Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, żeby jakiś bóg poza Tobą działał tyle dla tego, co w nim pokłada ufność.

Wychodzisz naprzeciw tych, co radośnie pełnią sprawiedliwość i pamiętają o Twych drogach. Oto Tyś zawrzał gniewem, żeśmy zgrzeszyli przeciw Tobie od dawna i byliśmy zbuntowani. My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata. My wszyscy opadliśmy zwiędli jak liście, a nasze winy poniosły nas jak wicher. Nikt nie wzywał Twojego imienia, nikt się nie zbudził, by się chwycić Ciebie. Bo skryłeś Twoje oblicze przed nami i oddałeś nas w moc naszej winy.

A jednak, Panie, Tyś naszym ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. My wszyscy jesteśmy dziełem rąk Twoich.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 80,2ac i 3b,15-16,18-19

Refren: Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie.

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
Chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

Wyciągnij rękę nad mężem Twej prawicy,
nad synem człowieczym, którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

DRUGIE CZYTANIE

Oczekujemy objawienia się Jezusa Chrystusa

Czytanie z Pierwszego Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian

1 Kor 1,3-9

Bracia:

Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa. Nieustannie dziękuję mojemu Bogu za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie doznajecie braku żadnej łaski, oczekując objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Ps 85,8

Alleluja, alleluja, alleluja

Okaż nam, Panie, łaskę swoją,
i daj nam swoje zbawienie.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Mk 13,33-37

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie”.

Oto słowo Pańskie.

 

 

Dodaj komentarz: