14. niedziela zwykła 05.07.2020 roku

*** Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 8:30 i 11:00. Podczas Mszy Św. o godz. 11:00 troje dzieci: Roksana, Zuzanna i Alan przystąpi do I Komunii Św.

*** Jest to 1. niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz. 8:30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

*** Wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (06.07) — bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

— środa (08.07) — św. Jana z Dukli, prezbitera

— sobota (09.07) — św. Benedykta, opata (święto)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Witam serdecznie przybywających do nas Gości. Wszystkim życzę dobrej i słonecznej pogody, wypoczynku w dobrej atmosferze oraz zapraszam do wspólnej modlitwy. Przypominam o zachowaniu szacunku dla sacrum kościoła – strój.

*** Jutro rozpoczynam tegoroczny urlop. We wszelkich sprawach losowych proszę kontaktować się z ks. Czesławem Misiewiczem, proboszczem parafii w Kościelniku (nr telefonu w gablocie), któremu już teraz dziękuję za podjęcie posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

*** Z racji zastępstwa za tydzień Msze Św. o godz. 9:00 i 11:00.

*** Trwa tegoroczna akcja opałowa – w ostatnich ławkach zostały wystawione przygotowane koperty.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

INTENCJE MSZALNE  05-12.07.2020 roku

14. niedziela zwykła   05.07.2020 r. 
8:30 + Edward Józef Maćków  (30. dzień po pogrzebie)
11:00 PRO POPULO – w intencji dzieci I-komunijnych
 

Wtorek   07.07.2020 r.

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Środa   08.07.2020 r.      św. Jana z Dukli

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Czwartek   09.07.2020 r.

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Piątek   10.07.2020 r.

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Sobota   11.07.2020 r.

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

15. niedziela zwykła   12.07.2020 r. 

9:00 …………………………………………………………………………………………..
11:00 …………………………………………………………………………………………..

PIERWSZE CZYTANIE
Za 9,9–10

Król pokoju

Czytanie z Księgi proroka Zachariasza

To mówi Pan:
„Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. On zniszczy rydwany w Efraimie i konie w Jeruzalem, łuk wojenny strzaska w kawałki, pokój ludom obwieści. Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza, od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi”.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY
Ps 145,1–2.8–9.10–11.13cd–14

Refren: Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu.

Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.

Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Pan jest wierny we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich święty.
Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają,
i podnosi wszystkich zgnębionych.

DRUGIE CZYTANIE
Rz 8,9.11–13

Jeżeli będziecie uśmiercać popędy ciała, będziecie żyli

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:
Wy nie żyjecie według ciała, lecz według ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.

Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała, będziecie żyli.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
Por. Mt 11,25

Alleluja, alleluja, alleluja

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA
Mt 11,25–30

Jezus łagodny i pokorny sercem

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:
„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko prze kazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: