6. Niedziela Wielkanocy 26.05.2019 roku

*** Przeżywamy 6. Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj msze św. o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 16:00 nabożeństwo majowe. Po każdej mszy św. zbiórka ofiar na pokrycie kosztów sprzątania kościoła.

*** W dniu dzisiejszym, podczas mszy św. o godz. 11:00 5-osobowa grupa dzieci przeżyje uroczystość I Komunii św. Dzieciom gratuluję i życzę głębokiego przeżycia tego wydarzenia. Bohaterom dzisiejszego dnia: Julii, Małgosi, Wiktorii, Aleksandrowi i Erykowi oraz ich Rodzicom składam gorące „Bóg zapłać” za zaangażowanie podczas przygotowania dalszego i bezpośredniej organizacji uroczystości. Życzę także, aby wzmocniła ona motywację do częstego i pełnego spotykania się z Jezusem w Eucharystii.

*** Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy „Biały Tydzień”. Msze św. codziennie (do piątku włącznie) o godz. 17:00. Do udziału w nich zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe.

*** Dzisiaj także swoje święto obchodzą wszystkie Mamy. Szanowne Panie! Przy tej okazji składam płynące z serca życzenia: obfitości łask Bożych, nieustannej opieki NMP, ludzkiej miłości i empatii na co dzień oraz doświadczania tego, co nazywamy ludzkim szczęściem.

*** W piątek została zakończona inwestycja modernizacji części placu kościelnego. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wykonawcom za terminowe i rzetelne wykonanie prac oraz Parafianom – za hojność, dzięki której mogliśmy zrealizować tę jakże potrzebną inicjatywę.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA – protokół…

*** Wspomnienia tygodnia:

— środa (29.05) — św. Urszuli Ledóchowskiej

— piątek (31.05) — Nawiedzenie NMP (święto)

— sobota (01.06) — św. Justyna, męczennika

— niedziela (02.06) — Wniebowstąpienie Pańskie (uroczystość)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Jutro rozpoczynają się Dni Krzyżowe (poniedziałek, wtorek i środa), podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie i dla każdej ludzkiej pracy, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód

*** W tym tygodniu dobiegają końca nabożeństwa majowe: dzisiaj – o godz. 16:00; od poniedziałku do piątku po mszy św. (w kościele lub przy grocie – w zależności od pogody).

*** We wtorek (28.05) o godz. 16:00 ostatnie spotkanie z dziećmi rocznicowymi.

*** W piątek (31.05) rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. O godz. 18:00 sesja robocza Rady Parafialnej w sprawie organizacji uroczystości Bożego Ciała. Spotkanie odbędzie się w świetlicy.

*** W sobotę (01.06) przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia. Jest to 1. sobota miesiąca – w godzinach porannych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych, po czym nabożeństwo czerwcowe i spotkanie formacyjne w świetlicy.

*** Za tydzień po każdej mszy św. zbiórka ofiar na wsparcie organizacji tegorocznego Festynu Parafialnego. Podczas mszy św. o godz. 10:00 6-osobowa grupa dzieci  przeżyje uroczystość rocznicową

*** Przewodnik grupy 5. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16.06 o godz. 19:30 w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu. Więcej informacji na plakacie.

*** W dniach 25-29.06.2019 roku odbędzie się w budynku WSD w Legnicy Obóz Powołaniowy dla młodzieży męskiej. Informacje na plakacie w gablocie.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „Mama – uśmiech Pana Boga”] przeczytamy m.in. przesłanie jedności chrześcijan z Velehradu; o obchodach 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino; o pielgrzymce papieża Franciszka do Rumunii; o skandalu pedofilskim, który wybuchł wokół Kościoła w Polsce; o 38. rocznicy śmierci kard. Wyszyńskiego. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o święceniach diakonatu w katedrze legnickiej; prezentacja Neoprezbiterów AD 2019; o obchodach Dnia Strażaka w Męcince i Raczkowej; o koncercie wielkanocnym w Świerzawie oraz w naszej parafii; o widowisku patriotycznym w Bolesławcu. Naszej młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swoich dzieci; o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół (z abp Wojciechem Polakiem); o sytuacji kolejnego protestującego środowiska – fizjoterapeutów.

INTENCJE MSZALNE   26.05-02.06.2019 roku

6. Niedziela Wielkanocy 26.05.2019 r.   I KOMUNIA ŚW. – DZIEŃ MATKI
8:30 + Adam Dudkiewicz  (1. rocznica śmierci)
11:00 W intencji dzieci I-komunijnych i ich Rodziców; w intencji Zofii i wszystkich Matek w naszej parafii
16:00 Nabożeństwo majowe
 

Poniedziałek   27.05.2019 r.  

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Wtorek  28.05.2019 r.  

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Środa   29.05.2019 r.   św. Urszuli Ledóchowskiej

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Czwartek  30.05.2019 r.

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Piątek   31.05.2019 r.   Nawiedzenie NMP

17:00 …………………………………………………………………………………………..
 

Sobota   01.06.2019 r.   św. Justyna

17:00 W intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej
 

Wniebowstąpienie Pańskie   02.06.2019 r.   ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

8:30 …………………………………………………………………………………………..
10:00 PRO POPULO – W intencji dzieci rocznicowych
11:30 Dziękczynna za przyjęcie I Komunii św. – w intencji Antoniny, rodziców, rodziców chrzestnych i gości.

PIERWSZE CZYTANIE
Dz 15,1-2.22-29

Dekret Soboru Jerozolimskiego

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci w Antiochii:
”Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni”.

Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich udadzą się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych.

Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści:

”Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc wam zamęt w duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo.

Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!”.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY
Ps 67,2-3.5.8

Refren: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże.

Niech Bóg się zmiłuje nad nami
i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
że rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niech nam Bóg błogosławi, niech się
Go boją wszystkie krańce ziemi.

DRUGIE CZYTANIE
Ap 21,10-14.22-23

Miasto święte

Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana Apostoła

Uniósł mnie anioł w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte, Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga i mające chwałę Boga. Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: Miało ono mur wielki a wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka.

A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący oraz Baranek. I miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą jest Baranek.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
J 14,23

Alleluja, alleluja, alleluja

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA
J 14,23-29

Duch Święty nauczy was wszystkiego

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:
”Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat. Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: