Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018 roku

*** Przeżywamy 34. niedzielę zwykłą – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.

*** Dzisiaj dzieci zwracają kalendarze niedzielne. Za tydzień będzie można pobrać ich kolejną edycję.

*** Dzisiejsza uroczystość jest w naszej wspólnocie okazją do podkreślenia znaczenia grup i indywidualnych animatorów śpiewu kościelnego oraz parafialnego koła Służby Liturgicznej. Serdecznie zapraszam na 9. edycję Parafialnej Cecyliady. Z tej racji dzisiaj msze święte o godz. 8:30 i 11:00.

*** Po każdej mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na pokrycie kosztów sprzątania kościoła. Przypominam, że nadal szukamy osoby, która podjęła by się (odpłatnie) tej funkcji – sprzątanie kościoła odbywało się według grafiku co 3 tygodnie.

*** Zapraszam do odbioru płyt z rejestracją wideo „Różańca dla Ojczyzny”.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA – protokół…

*** Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

— piątek (30.11) — św. Andrzeja Apostoła (święto)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** W tym tygodniu przypada 1. sobota miesiąca. W godzinach porannych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych. Po mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne w świetlicy parafialnej.

*** W najbliższą sobotę kończymy rok liturgiczny 2017/2018.

*** W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Podczas każdej mszy św. poświęcenie wieńców adwentowych, zaś po mszy św. o godz. 8:30 poświęcenie opłatków. Powstała po konsultacjach grupa osób po każdej mszy św. umożliwi nabycie opłatków i świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tygodniu opłatki można nabyć w zakrystii.

*** PRZYPOMNIENIA: msza św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 04.12.2018 r. (wtorek) o godz. 17:00; tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16-17.12.2018 r. (dzień spowiedzi św. – 17.12). Proszę o zgłaszanie osób starszych i choryc do odwiedzin z Najświętszym Sakramentem.

*** W gablocie zostały umieszczone plakaty dotyczące: organizowanego przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej wypoczynku podczas ferii zimowych w Alpach we Włoszech w terminie 02-09.02.2019 r., Dni Skupienia dla tegorocznych maturzystów i młodzieży męskiej po maturze (WSD Legnica 30.11-02.12.2018 r.) oraz spotkań formacyjnych Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet im. Św. Rity.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „o. Jerzy Tomziński skończył 100 lat”] przeczytamy m.in. o Zofii Kossak (której – wraz z 24. innymi osobami – został przyznany pośmiertnie Order Orła Białego); o obchodach Święta Niepodległości; o Chrystusie Królu Wszechświata; o akcie przyjęcia Go jako Króla i Pana; o 35. rocznicy reaktywacji Sodalicji Mariańskiej. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o konferencji Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę; o mszy św. za śp. Leona Słotty, wieloletniego kierowcę biskupów; o patriotycznych obchodach w Legnicy, Lubinie, Bolesławcu, Leśnej oraz w naszej parafii („Różaniec dla Ojczyzny”); o wspomnieniu zmarłych na olszyńskim cmentarzu przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie. Naszej młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” (z bezpłatnym dodatkiem – kalendarzem ściennym na rok 2019) m.in. o Jezusie Chrystusie. Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe; o szczepionkach – pomagają czy szkodzą? Najmłodszym parafianom dedykuję najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym można znaleźć lampion na tegoroczne Roraty.

INTENCJE MSZALNE  25.11-02.12.2018 roku

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata   25.11.2018 roku
8:30 + Stefan Wawrzyniak (1. rocznica śmierci)
11:00 W intencji Bogu wiadomej
 

Wtorek   27.11.2018 r.    

17:00 + Krystyna Kudaka (30. dzień po pogrzebie)
 

Środa   28.11.2018 r.  

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Czwartek   29.11.2018 r.  

17:00 + Zbigniew Wacław Ociesa  (30. dzień po pogrzebie)
 

Piątek   30.11.2018 r.   św. Andrzeja Apostoła

17:00 W intencji Andrzeja: Rybowicza, Rutki, Barskiego; + Andrzej Mikłaszewicz – msza św. imieninowa
 

Sobota  01.12.2018 r.  

17:00 W intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej
 

1. niedziela Adwentu   02.12.2018 roku

8:30 + Andrzej Mikłaszewicz (imieninowa)
10:00 ………………………………………………………………………………………….
11:30 ………………………………………………………………………………………….

PIERWSZE CZYTANIE

Królestwo Syna Człowieczego

Czytanie z Księgi proroka Daniela

Dn 7,13-14

Patrzyłem w nocnych widzeniach, a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 93,1.2 i 5

Refren: Pan Bóg króluje, pełen majestatu.

Pan króluje, oblókł się w majestat,
Pan odział się w potęgę i nią się przepasał,
tak świat utwierdził,
że się nie zachwieje.

Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz. Boże.
Świadectwa Twoje bardzo godne są wiary,
Twojemu domowi przystoi świętość,
po wszystkie dni, o Panie.

DRUGIE CZYTANIE

Chrystus jest władcą królów ziemi

Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana

Ap 1,5-8

Jezus Chrystus jest Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi. Tym, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, i uczynił nas królestwem i kapłanami Bogu i Ojcu swojemu: Jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen.

Oto nadchodzi z obłokami i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen.

Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, który jest, który był i który przychodzi, Wszechmogący.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Por. Mk 11,10

Alleluja, alleluja, alleluja

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata

Słowa Ewangelii według świętego Jana

J 18,33b-37

Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?”.

Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?”.

Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?”.

Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”.

Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś Królem?”.

Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: