Narodzenie św. Jana Chrzciciela 24.06.2018 roku

*** Przeżywamy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na pokrycie kosztów sprzątania kościoła. Od przyszłej niedzieli msze św. w porządku wakacyjnym – o godz. 8:30 i 11:00.

*** W piątek zakończył się rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. Dzieciom i młodzieży oraz Nauczycielom i Wychowawcom życzę aktywnego i kreatywnego wypoczynku oraz obfitości łask Bożych. Przypominam także, że wakacyjny czas nie zwalnia nas z powinności wiary.

*** Z racji zakończenia roku szkolnego podsumowujemy dzisiaj 4. rok pracy naszej scholi „Dzieciaki z Bożej Paki”. Serdecznie zapraszam na koncert, który odbędzie się po mszy św. o godz. 10:00.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA – protokół…

*** Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

— czwartek (28.06) — św. Ireneusza, biskupa i męczennika

— piątek (29.06) — św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji (uroczystość)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** W tym tygodniu kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzisiaj po sumie parafialnej, w tygodniu (od wtorku) po mszy św.

*** Witam serdecznie przybywających do nas Gości, życzę im dobrej i słonecznej pogody, wypoczynku w dobrej atmosferze oraz zapraszam do wspólnej modlitwy.

*** Jutro przypada 11. rocznica rozpoczęcia mojej posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie. Dziękuję serdecznie za dar modlitwy i wszelką pomoc, których doświadczyłem w tym czasie.

*** W środę będziemy przeżywali 30. rocznicę erygowania naszej parafii. Staje się ona inauguracją oficjalnych obchodów 30-lecia wspólnoty na Księginkach.

*** W czwartek ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski Biskup Legnicki będzie obchodził 4. rocznicę ingresu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

*** Trwa tegoroczna akcja opałowa – w ostatnich ławkach zostały wystawione przygotowane koperty.

*** Z racji przeżywanego w tym roku jubileuszu 30-lecia powstania parafii serdecznie zapraszam do obejrzenia opublikowanych na stronie parafialnej (zakładka „Historia Parafii” – „30 lat minęło”) prezentacji zdjęć i relacji z kroniki papierowej, będących zapisem wydarzeń z przeszłości.

*** W minionym tygodniu odszedł do wieczności p. Leszek Basiński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ściegnach, z którym przez wiele lat współpracowałem organizując zimowy wypoczynek dla naszych dzieci i młodzieży. „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…”. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona 03.07.2018 r.

*** Koła Radia Maryja przy parafii NSPJ w Lubaniu i Wniebowzięcia NMP w Zarębie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 27. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się 07.07.2018 r. Szczegóły można znaleźć w gablocie.

*** W gablocie zostały także umieszczone plakaty dotyczące: Święta Młodych w „Domu Chleba” w Osłej (02-09.07.2018 r.), spotkania osób zainteresowanych udziałem w zgorzeleckiej grupie Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę (spotkanie 30.06.2018 r. w Zgorzelcu) i pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik (koszt bez wyżywienia 200 zł – szczegóły na plakacie).

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „Pasja życia”] przeczytamy m.in. o wielkim szturmie modlitwy za Ojczyznę; o szczycie Trump-Kim; o tym, co się dzieje z Kościołem w Niemczech; o świętych Piotrze i Pawle. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o 10 legnickim Marszu dla Życia i Rodziny; o wyjeździe formacyjnym ministrantów parafii z Olszyny w Góry Stołowe; o Bierzmowaniu w Biedrzychowicach; o jubileuszu 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Władysława Jóźkowa w Legnicy. Naszej młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o o aktorstwie, sporcie i historii z Przemysławem Babiarzem; odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa i o moralnym wymiarze mundialu w Rosji.

INTENCJE MSZALNE  24.06-01.07.2018 roku

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela   24.06.2018 roku  
8:30 + Józef Kosewicz  (6. rocznica śmierci)
10:00 O łaskę zdrowia dla Zbigniewa
11:30 + Irena Rutka (5. rocznica śmierci); ++ z Rodziny Zakrzewskich; + Jan Hałajko (imieninowa)
 

Wtorek   19.06.2018 r.    

17:00 + Stefan Bagrij  (21. rocznica śmierci)
 

Środa   27.06.2018 r.   30 rocznica erygowania parafii

17:00 ++ Władysław i Władysława Ślęk; ++ Władysław i Paulina Patkowscy
 

Czwartek   21.06.2018 r.   św. Ireneusza      4 rocznica ingresu Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego

17:00 O Boże błogosławieństwo i dar zdrowia dla Emilii Glazer i Haliny Rybowicz (imieninowa); o łaski Boże dla grupy aranżującej zieleń na terenie posesji
 

Piątek  29.06.2018 r.   św. Apostołów Piotra i Pawła

17:00 ++ Jadwiga (29. rocznica śmierci) i Kazimierz (13. rocznica śmierci) Piotrowscy
 

Sobota  30.06.2018 r.  

17:00 + Jadwiga Jaracz  (30. dzień po pogrzebie)
 

13. niedziela zwykła   01.07.2018 roku  

8:30 + Marian Kwieciński (13. rocznica śmierci)
11:00 PRO POPULO – dziękczynna za zakończony rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo na czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

PIERWSZE CZYTANIE

Iz 49,1-6

Bóg ukształtował Jana na swojego sługę

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Wyspy, posłuchajcie mnie! Ludy najdalsze, uważajcie! Powołał mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię. Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie. I rzekł mi: „Tyś sługą moim, w tobie się rozsławię”.

Ja zaś mówiłem: „Próżno się trudziłem, na darmo i na nic zużyłem me siły. Lecz moje prawo jest u Pana i moja nagroda u Boga mego. Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą”.

A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela.

I rzekł mi: „To zbyt mało, iż jesteś mi sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela. Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi”.

Oto słowo Boże

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 139,1-3.13-14ab.14c-15

Refren: Sławię Cię, Panie, za to, żeś mnie stworzył.

Przenikasz i znasz mnie, Panie,
Ty wiesz, kiedy siedzę i wstaję.
Z daleka spostrzegasz moje myśli,
przyglądasz się, jak spoczywam i chodzę,
i znasz moje wszystkie drogi.

Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze
i utkałeś mnie w łonie mej matki.
Sławię Cię, żeś mnie tak cudownie stworzył,
godne podziwu są Twoje dzieła.

I duszę moją znasz do głębi.
Nie tajna Ci istota,
kiedy w ukryciu nabierałem kształtów,
utkany we wnętrzu ziemi.

DRUGIE CZYTANIE

Dz 13,22-26

Jan głosił pokutę przed przyjściem Chrystusa

Czytanie z Dziejów Apostolskich

W synagodze w Antiochii Pizydyjskiej Paweł powiedział:

„Bóg dał ojcom naszym Dawida na króla, o którym też dał świadectwo w słowach: «Znalazłem Dawida, syna Jessego, człowieka po mojej myśli, który we wszystkim wypełni moją wolę». Z jego to potomstwa, stosownie do obietnicy, wyprowadził Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa. Przed Jego przyjściem Jan głosił chrzest nawrócenia całemu ludowi izraelskiemu.

A pod koniec swojej działalności Jan mówił: «Ja nie jestem tym, za kogo mnie uważacie. Po mnie przyjdzie Ten, któremu nie jestem godny rozwiązać sandałów na nogach».

Bracia, synowie rodu Abrahama i ci spośród was, którzy się boją Boga! Nam została przekazana nauka o tym zbawieniu”.

Oto słowo Boże

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Łk 1,76

Alleluja, alleluja, alleluja

Ty, dziecię, zwać się będziesz prorokiem Najwyższego,
gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogę.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Łk 1,57-66.80

Narodzenie się Jana

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza.

Jednakże matka jego odpowiedziała: „Nie, lecz ma otrzymać imię Jan”.

Odrzekli jej: „Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię”. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać.

On zażądał tabliczki i napisał: „Jan będzie mu na imię”. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się. zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?” Bo istotnie ręka Pańska była z nim.

Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem; a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: