4 niedziela Wielkanocna 22.04.2018 roku

*** Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkanocną – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Po każdej mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na pokrycie kosztów sprzątania kościoła.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA – protokół…

*** Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (23.04) — św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (uroczystość)

— środa (25.04) — św. Marka Ewangelisty (święto)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Tydzień temu przeżyliśmy Parafialne Spotkanie Wielkanocne. Serdecznie dziękuję uczestnikom za wspaniałą jego atmosferę oraz grupie osób wspierających za okazaną pomoc. W zakładce AKTUALNOŚCI można znaleźć jego opis oraz link przekierowujący do galerii zdjęć.

*** W dniu jutrzejszym 9-osobowa grupa kandydatów przyjmie sakrament Bierzmowania w kościele pw. Narodzenia NMP w Lubaniu-Uniegoszczy. Naszej młodzieży gratuluję i życzę, aby przyjęte świadomie dary Ducha Świętego były wsparciem w formowaniu postawy dojrzałego życia wiary. Odbiór pamiątek uroczystości w niedzielę (29.04) po każdej mszy św.

*** W środę swoje święto patronalne będzie przeżywał ks. Biskup Marek Mendyk. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

*** Kolejne spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę (25.04) i piątek (27.04) o godz. 15:45.

*** W piątek (27.04), zgodnie z apelem obrońców życia, przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

*** W sobotę (28.04) o godz. 11:00 – próba scholi.

*** W gablocie został umieszczony plakat dotyczący Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Krzeszowa (01.05.2018 r.).

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „Tydzień Modlitw o Powołania”] przeczytamy m.in. o aktualnym stanie regulacji związanych z „#zatrzymajaborcje”; o politycznym totalitaryzmie we Włoszech; o procesie beatyfikacyjnym Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej; o obchodach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej; o postaci i dziele św. Wojciecha; o Zofii Kossak w 50. rocznicę śmierci; o 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim; o zebranych przez ks. inf. Ireneusza Skubisia dowodach zbrodni cenzorskich przeciwko „Niedzieli”. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o obchodach 10. rocznicy ruchu Szensztackiego w Raciborowicach; o nadaniu tytułu Obywatela Honorowego Karpacza ks. Zenonowi Stoń; o obchodach 77. rocznicy Bitwy pod Legnicą; o 6. Koncercie Wielkanocnym w naszej parafii; o premierze spektaklu „Wszystko, co uczyniliście” w Niedaszycach; o Żeńskiej Pielgrzymce Miłosierdzia z Chojnowa do Osłej; o jubileuszowym Festiwalu w Krzeszowie. Naszej młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” [z dodatkiem: adhortacją papieża Franciszka o świętości] m.in. o rozmowa z Ojcem Jackiem Salijem o Tradycji i zmianach w Kościele; o wciąż niepełnej wiedzy o zbrodni katyńskiej; o tym, jak program 500 plus zmienił polską rodzinę; o tym, jak zmienił się rynek książki religijnej w ciągu ostatnich lat? Najmłodszym Parafianom dedykuję najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym można znaleźć m.in. szablon na laurkę dla mamy z okazji Dnia Matki.

 

INTENCJE MSZALNE  22-29.04.2018 roku

 

4. Niedziela Wielkanocy  22.04.2018 r.  
8:30 ++ Jerzy (32 rocznica śmierci) i Jan (9 rocznica śmierci)
10:00 + Maria Mokrzycka (5 rocznica śmierci); ++ Stefan i Lucjan
11:30 + Jerzy Górecki (10 rocznica śmierci); ++ Anna, Tadeusz i Jan Pierz
 

Wtorek   24.04.2018 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Środa   25.04.2018 r.   św. Marka Ewangelisty

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Czwartek   26.04.2018 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Piątek   27.04.2018 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

Sobota  28.04.2018 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

5. Niedziela Wielkanocy  29.04.2018 r.  

8:30 ………………………………………………………………………………………….
10:00 O błogosławieństwo Boże i dar wzajemnej miłości dla Aleksandry i Tomasza Sabada w 2 rocznicę ślubu
11:30 ………………………………………………………………………………………….

PIERWSZE CZYTANIE
Dz 4,8-12

Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział:

„Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych, że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy.

On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się kamieniem węgielnym. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY
Ps 118,1 i 8.9 i 21.22-23.26 i 28cd

Refren: Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.
Lepiej się uciekać do Pana,
niż pokładać ufność w człowieku.

Lepiej się uciekać do Pana,
niż pokładać ufność w książętach.
Dziękuję Tobie, żeś mnie wysłuchał
i stałeś się moim Zbawcą.

Kamień odrzucony przez budujących
stał się kamieniem węgielnym.
Stało się to przez Pana
i cudem jest w naszych oczach.

Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie,
błogosławimy was z Pańskiego domu.
Jesteś moim Bogiem, chcę Ci podziękować:
Boże mój, pragnę Cię wielbić.

DRUGIE CZYTANIE
1 J 3,1-2

Jesteśmy dziećmi Bożymi

Czytanie z Pierwszego listu świętego Jana Apostoła

Najmilsi:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się to ujawni, będziemy do Niego podobni; bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
J 10,14

Alleluja, alleluja, alleluja

Ja jestem dobrym Pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA
J 10,11-18

Jezus jest dobrym pasterzem

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział:
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: