6. niedziela zwykła 11.02.2018 roku

*** Przeżywamy 6. niedzielę zwykłą – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas mszy św. o godz. 8:30 i 11:30 zostanie udzielony osobom zainteresowanym sakrament namaszczenia chorych.

*** Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

*** Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

— środa (14.02) — Środa Popielcowa

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** W ubiegłym tygodniu została przeprowadzona zbiórka ofiar na zakup rezerwy opałowej. Dzięki Państwa hojności zostały zakupione 3 tony węgla. Składam gorące „Bóg zapłać” za zrozumienie i życzliwość. Dziękuję osobom, które pomogły w sprawnym i szybkim zakupie opału oraz panu Mariuszowi za pomoc w przerzuceniu węgla do kotłowni.

*** Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Serdecznie zapraszam na mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem – na prośbę Parafian zostanie ona odprawiona o godz. 18:00.

*** Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek (16.02) po mszy św.; Gorzkie Żale w niedzielę (18.02) po sumie parafialnej.

*** W piątek (16.02) zapraszam na kolejne spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. [godz. 15:30].

*** Za tydzień przypada NIEDZIELA PARAFIALNA.

*** W najbliższym czasie rozpoczną się dwie tury nauk dla narzeczonych: w parafii św. Jadwigi Śląskiej (od 1. niedzieli Wielkiego Postu, godz. 16:00) oraz w parafii św. Józefa w Olszynie (11-17.03). Osoby zainteresowane zapraszam także do skorzystania w oferty Poradni Rodzinnej w Olszynie.

*** W dniach 20-21.02.2018 roku w parafii św. Józefa w Olszynie będzie miał miejsce dyżur prawnika kurialnego. Rozpoczęcie 20.02 godz. 20:00; zakończenie 21.02 godz. 9:00).

*** Tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Faustyn Zatoka OFM, odbędą się w dniach 25-28.02.2018 roku. Proszę o uwzględnienie tego w swoich terminarzach.

*** W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin – śp. Zdzisław Milewski. „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…”

*** Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie i Gminny Ośrodek Kultury w Olszynie zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki Doroty Łosiewicz „Życie jest cudem”. Spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Olszynie 23.02.2018 r. o godz. 18:00.

*** Siostry Zgromadzenia św. Marii Magdaleny od Pokuty zapraszają kobiety w wieku od 30 lat wzwyż,  na cykl spotkań w każdą trzecią sobotę miesiąca w godzinach od  9.00 do 15.00. Miejsce spotkania – klasztor sióstr przy ul. Wrocławskiej 17 w Lubaniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 II 2018 r., kolejne według informacji na plakacie w gablocie. Spotkania to czas pogłębienia relacji z Bogiem, odkrywania piękna kobiety i jej duchowości, jak również czas na rozmowę przy kawie. Siostry serdecznie zapraszają. Odnośny plakat został umieszczony w gablocie.

*** Osoby pełniące funkcje lektorskie i kantorskie podczas niedzielnych i świątecznych mszy św. o godz. 10:00 serdecznie zapraszam do zapoznania się z przygotowanym grafikiem czytań. Można go znaleźć W TYM MIEJSCU. Pełny tekst Liturgii Słowa jest umieszczany w ogłoszeniach parafialnych (pod intencjami mszalnymi). Można je także znaleźć samodzielnie: www.liturgia.wiara.pl — wybierz datę w kalendarzu (po prawej stronie) — znajdź: „pełny tekst czytań” — „Liturgia Słowa według starego lekcjonarza”.

*** Ogłoszenie w sprawie 1% za rok 2017 dla Caritas.

*** Trwa sezon grzewczy. W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła (!!!).

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnia „Niedziela” [którego tematem jest „Odkłamywanie historii”] przeczytamy m.in. oświadczenie premiera Morawieckiego w sprawie nowelizacji ustawy o IPN; o przesłaniu 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz problemie alkoholizmu w Polsce; o zbrodniczych praktykach proaborcyjnych nazizmu i komunizmu; o 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes; o św. Janie Marii Vianney’u; o radości Wielkiego Postu; o dramacie akcji ratunkowej na Nanga Parbat; o nieznanym życiu Jacka Gmocha; znajdziemy dane kontaktowe członków Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o posłudze kapelanów szpitali; o nabożeństwie ekumenicznym w Karpaczu; o święcie mediów w Legnickim Polu; o pracach restauracyjnych Mauzoleum Piastów Legnickich; o kolędowym koncercie Eleni w Olszynie. Naszej Młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę; o męczennicy z ludu Czango (Rumunia), która zginęła z różańcem w ręku; o systemie opieki zdrowotnej w Polsce oraz planach jej modernizacji.

 

INTENCJE MSZALNE  11-.18.02.2018 roku

 

6. niedziela zwykła  11.02.2018 roku  ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
8:30 + Andrzej Mikłaszewicz – od Rodziny Piskozub
10:00 ++ Janina (19. rocznica śmierci) i Franciszek (2. rocznica śmierci) Sęk
11:30 ++ Tadeusz (1. rocznica śmierci) i Stanisława Pol; PRO POPULO – w intencji osób starszych, chorych i niepełnosprawnych
 

WTOREK  13.02.2018 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
 

ŚRODA  14.02.2018 r.   ŚRODA POPIELCOWA

18:00 ………………………………………………………………………………………….
 

CZWARTEK  15.02.2018 r.

17:00 ++ Krystyna i Stefan Trzonek
 

PIĄTEK  16.02.2018 r.

17:00 ………………………………………………………………………………………….
Droga Krzyżowa
 

SOBOTA  17.02.2018 r.

17:00 + Janina Fiałkiewicz  (30. dzień po pogrzebie)
 

1. niedziela Wielkiego Postu  18.02.2018 roku  NIEDZIELA PARAFIALNA

8:30 + Władysław Jankowski
10:00 ………………………………………………………………………………………….
11:30 + Andrzej Owczarek  (2. rocznica śmierci)
Gorzkie Żale

 

PIERWSZE CZYTANIE

Odosobnienie trędowatego

Czytanie z Księgi Kapłańskiej

Kpł 13, 1-2. 45-46

Tak powiedział Pan do Mojżesza i Aarona: „Jeżeli u kogoś na skórze ciała pojawi się nabrzmienie albo wysypka, albo biała plama, która na skórze jego ciała jest oznaką trądu, to przyprowadzą go do kapłana Aarona albo do jednego z jego synów kapłanów.

Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy w nieładzie, brodę zasłoniętą i będzie wołać: „Nieczysty, nieczysty!”. Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem”.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 32,1-2.5 i 11

Refren: Tyś jest ucieczką i moją radością.

Szczęśliwy człowiek, któremu
odpuszczona została nieprawość,
a jego grzech zapomniany.
Szczęśliwy ten, któremu Pan nie poczytuje winy,
a w jego duszy nie kryje się podstęp.

Grzech wyznałem Tobie i nie ukryłem mej winy.
Rzekłem: „Wyznaję mą nieprawość Panu”,
a Ty darowałeś niegodziwość mego grzechu.
Cieszcie się i weselcie w Panu, sprawiedliwi,
radośnie śpiewajcie wszyscy prawego serca.

DRUGIE CZYTANIE

Paweł naśladowcą Chrystusa

Czytanie z Pierwszego listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian

1 Kor 10,31-11,1

Bracia:

Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim, nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni.

Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Mt 4,23

Alleluja, alleluja, alleluja

Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Uzdrowienie trędowatego

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Mk 1,40-45

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: „Chcę, bądź oczyszczony”. Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił ze słowami: „Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich”.

Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: