2. niedziela Adwentu 10.12.2017 roku

*** Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu – Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Jest to NIEDZIELA PARAFIALNA. Dzisiejsza suma parafialna zostanie odprawiona w intencji członków Związku Pszczelarzy w Lubaniu.

*** Trwa Kiermasz świąteczny – przy wejściu do kościoła można nabyć opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz ozdoby świąteczne, przygotowane przez nasze „Maksymilianki”.

*** Msze św. roratnie w tygodniu (wtorek-sobota) o godz. 17:00 – zachęcam dzieci do przygotowania lampionów, osoby dorosłe zaś zapraszam do współpracy przy zapełnianiu „koszyka dobroci”.

*** Wspomnienia tygodnia:

— środa (13.12) — św. Łucji, dziewicy i męczennicy

— czwartek (14.12) — św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Składam gorące „Bóg zapłać” osobom, które wzięły udział w adoracji podczas piątkowej „Godziny Łaski”.

*** Kandydatów do Bierzmowania (rocznik 2 i 3) zapraszam na kolejne spotkanie w środę (13.12), zaś kandydatów rocznika 1. (wraz z Rodzicami) w czwartek (14.12). Oba spotkania rozpoczyna msza św.

*** W środę (13.12) będziemy przeżywali Dzień Modlitw za Ofiary stanu wojennego.

*** W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Chmieleniu, ks. Kanonik Szymon Bajak. Program rekolekcji został wywieszony w gablocie, jest także umieszczony na stronie parafialnej (zakładka AKTUALNOŚCI) – proszę o jak najszybsze zgłoszenie w zakrystii osób starszych i chorych, które odwiedzimy z posługą w poniedziałek (18.12).

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” [którego tematem jest „Za wschodnią granicą”] przeczytamy m.in. o pielgrzymce papieskiej do Mjanmy; o podsumowaniu zbiórki podpisów za życiem w ramach akcji „#zatrzymaj aborcję”; o toruńskim sympozjum „Jak żyć po bierzmowaniu?”; o adwentowych „pracach domowych”; o moralnym i kulturowym wymiarze ratowania Żydów podczas II wojny światowej. W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy m.in. o pobłogosławieniu nowych organów w legnickiej parafii NSPJ; o jubileuszowym koncercie parafialnego chóru „Non Nobis”; o obchodach 50-lecia nadania praw miejskich miastu Węgliniec; o wręczeniu papieskich medali Benemerenti podczas uroczystej sesji Akcji Katolickiej; o promocji książki „Imię Pani” w Krzeszowie. Naszej Młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. o nieprawdziwych opiniach o negatywnych skutkach zamknięcia sklepów w niedzielę; dlaczego dobry organista to skarb dla parafii; wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.

 

 

INTENCJE MSZALNE  10-17.12.2017 roku

 

 

2. niedziela Adwentu   10.12.2017 roku    NIEDZIELA PARAFIALNA

8:30 + Stanisław Wolniak  (2 rocznica śmierci)
10:00 + Gabriel Kaba (3 rocznica śmierci) i + Halina Gawin
11:30 O błogosławieństwo Boże dla członków Związku Pszczelarzy w Lubaniu
 

Wtorek   12.12.2017 r. 

17:00 ++ Władysława (3 rocznica śmierci) i Władysław Ślęk
 

Środa   13.12.2017 r.  św. Łucji   36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

17:00 ++ Jan (15 rocznica śmierci) i Julia (6 rocznica śmierci) Trzewik
 

Czwartek   14.12.2017 r.  św. Jana od Krzyża

17:00 + Stefan Wawrzyniak (od Rodzin: Kowalaków, Stefaniaków, Wawrzyniaków, Krajewskich i Łazińskich; od Bronisława Poprawskiego ze Stęgoszy)
Piątek   15.12.2017 r. 
17:00 + Stefan Wawrzyniak (od Państwa Piskozub i Doroty Grochol)
 

Sobota   16.12.2017 r. 

17:00 ++ z rodziny Płaszkowskich: Janina, Maria, Genowefa, Michał i Włodzimierz; ++ z rodziny Mazurków: Aniela, Antoni, Jan, Bronisław, Roman; + Anastazja i ++ z rodziny Wyszkowskich i Kaparnik; ++ ks. Jan Winiarski, ks. Eugeniusz Kaparniak, ks. Antoni
 

3. niedziela Adwentu   17.12.2017 roku   

8:30 ………………………………………………………………………………………………
10:00 O błogosławieństwo Boże dla Państwa Kwaśniak i Franciszki Karolkiewicz
11:30 + Jerzy Piekarski (9 rocznica śmierci)


PIERWSZE CZYTANIE

Przygotujcie drogę dla Pana

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Iz 40,1-5.9-11

„Pocieszcie, pocieszcie mój lud!”
mówi wasz Bóg.
„Przemawiajcie do serca Jeruzalem
i wołajcie do niego,
że czas jego służby się skończył,
że nieprawość jego odpokutowana,
bo odebrało z ręki Pana karę
w dwójnasób
za wszystkie swe grzechy”.
Głos się rozlega:
„Przygotujcie na pustyni drogę dla
Pana, wyrównajcie na pustkowiu
gościniec naszemu Bogu!
Niech się podniosą wszystkie doliny,
a wszystkie góry i wzgórza obniżą;
równiną niechaj się staną urwiska,
a strome zbocza niziną gładką.
Wtedy się chwała Pana objawi,
zobaczy ją wszelkie ciało,
bo powiedziały to usta Pana”.
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko
dobrej nowiny w Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko
dobrej nowiny w Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się! Powiedz
miastom judzkim:
„Oto wasz Bóg!”.
Oto Pan, Bóg, przychodzi z mocą i ramię
Jego dzierży władzę.
Oto Jego nagroda z Nim idzie i przed
Nim Jego zapłata.
Podobnie pasterz pasie swą trzodę,
gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi,
owce karmiące prowadzi łagodnie.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 85,9ab-10,11-12,13-14

Refren: Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie.

Będę słuchał tego, co mówi Pan Bóg:
oto ogłasza pokój ludowi i świętym swoim.
Zaprawdę bliskie jest Jego zbawienie dla
tych, którzy się Go boją,
i chwała zamieszka w naszej ziemi.

Spotkają się ze sobą łaska i wierność,
ucałują się sprawiedliwość i pokój.
Wierność z ziemi wyrośnie,
a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Pan sam obdarzy szczęściem,
a nasza ziemia wyda swój owoc.
Przed Nim będzie kroczyć sprawiedliwość,
a śladami Jego kroków zbawienie.

DRUGIE CZYTANIE

Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Czytanie z Drugiego Listu świętego Piotra Apostoła

2 P 3,8-14

Umiłowani, niech to jedno nie będzie dla was tajne, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy, bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka, ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną spalone.

Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, gdy oczekujecie i staracie się przyspieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią. Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i ziemi nowej, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was zastał bez plamy i skazy, w pokoju.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Łk 3,4.6

Alleluja, alleluja, alleluja

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Jan Chrzciciel przygotowuje drogę Panu

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Mk 1,1-8

Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: „Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”.

Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swe grzechy.

Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: „Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: