Najświętszej Trójcy 11.06.2017 roku

*** Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy.

*** Po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na wsparcie szpitala w Aleppo w Syrii; dzisiaj także rozpoczynamy akcję opałową na sezon grzewczy 2017/2018.

*** Wspomnienia tygodnia:

— wtorek (13.06) — św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

— środa (14.06) — bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

— czwartek (15.06) — Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (uroczystość)

— sobota (17.06) — św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ: od wtorku do soboty – po mszy św.; w niedzielę – po sumie parafialnej.

*** W poniedziałek (12.06) o godz. 17:00 odbędzie się próba generalna kandydatów do Bierzmowania w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Okazja do spowiedzi od godz. 19:00. Z racji uroczystości w piątek (16.06) nie będzie mszy św. Za zmianę gorąco przepraszam.

*** We wtorek (13.06) odbędzie się – po mszy św. o godz. 17:00 – kolejne Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszam.

*** W czwartek (15.06) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało]. Msze św. w tym dniu o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 10:45 nabożeństwo czerwcowe. Po sumie parafialnej rozpoczniemy procesję ulicami naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie następująco: plac przy kościele — ul. Skalnicza — ul. Stawowa [I ołtarz – Żywy Różaniec] — ul. Krótka — Aleja Niepodległości [II ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej] — ul. Bema — ul. Prusa — ul. Leśna [III ołtarz przy krzyżu milenijnym] — ul. Leśna [IV ołtarz przy nr 25] — ul. Skalnicza. Zwracam się z gorącą prośbą o udekorowanie trasy i okien naszych mieszkań na tę uroczystość.

*** W związku z przygotowaniami do procesji kieruję gorącą prośbę do mieszkańców nowej części parafii – proszę Państwo (oraz Rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych) o pomoc przy przygotowaniu ołtarza koło krzyża milenijnego oraz wejścia do kościoła. Spotkanie osób chcących wesprzeć organizację uroczystości w poniedziałek (12.06) o godz. 17:30 – liczę na obecność naszej Młodzieży.

*** Próba sypania kwiatów (na którą zapraszam także chłopców) odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:00.

*** W oktawie Bożego Ciała (o ile pozwoli pogoda) procesje eucharystyczne wokół kościoła.

*** W przyszłą niedzielę – NIEDZIELĘ PARAFIALNĄ -przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Z tej racji msze św. o godz. 8:30, 10:00 i 17:00 – podczas każdej mszy św. wysłuchamy katechez poświęconych św. Marii Magdalenie, wygłoszonych przez Siostry Magdalenki. O godz. 16:45 nabożeństwo czerwcowe, po czym zakończenie adoracji i msza św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 10:00 i koncercie naszej Scholi, wieńczącym kolejny rok pracy.

*** Składam gorące „Bóg zapłać” osobom, które zadbały o estetykę placu wokół krzyża i piety oraz ofiarodawcom zieleni przy ścieżce do krzyża – Państwu Piskozub.

*** Próba Scholi w sobotę o godz. 10:00.

*** Za tydzień odbędzie się zbiórka funduszów na wsparcie organizacji uroczystości ogłoszenia św. Marii Magdaleny patronką miasta Lubania.

*** Najbliższa msza św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył o.Pacyfik ss.cc, odbędzie się 22.06.2017 roku o godz. 17:00.

*** W ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości, w dniach 17-18.06.2017 r. na Jasnej Górze odbędzie się Narodowa Pielgrzymka pod hasłem „Wolni w Chrystusie”. W czasie pielgrzymki przeżywana będzie prawda, że prawdziwymi perłami w Koronie Matki Bożej, które każdy może ofiarować, jest trzeźwość i abstynencja. Również te dwie wartości życia chrześcijańskiego będą pięknym wypełnieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę (17.06) o godz. 16:30 na Szczycie Jasnogórskim. Podczas całonocnego czuwania w Bazylice zgromadzeni Pielgrzymi będą się modlić o uzdrowienie rodzin, wynagradzać Bogu za grzechy pijaństwa i prosić Boga o uwolnienie Polski od zniewoleń.

W niedzielę (18.06) o godz. 8:00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, po niej odbędzie się konferencja, a o godz. 11:00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka.

*** Koło Radia Maryja przy parafii NSPJ w Lubaniu wspólnie z Kołem Radia Maryja przy parafii Wniebowzięcia NMP w Zarębie organizują wyjazd na 26. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Częstochowie, który odbędzie się 08-09.07.2017 r. Szczegóły znajdują się na umieszczonym w gablocie plakacie.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” [którego tematem jest „15.06 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA”], zaopatrzonym w śpiewnik na Boże Ciało, przeczytamy m.in. o wielkim dziękczynieniu Polaków – Święcie Dziękczynienia; o wystawie „Twarze Jana Pawła II”; o oczekiwaniach osób świeckich wobec kapłanów; 0 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości (17-18.06)o albertyńskich śladach na Roztoczu Południowym; o problemie imigrantów; o wizycie prezydenta RP w Gruzji; o ostatnich ustaleniach w sprawie katastrofy smoleńskiej. W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy m.in. o uroczystościach związanych z 20. rocznicą przyjazdu papieża do Legnicy; o legnickich spotkaniach z O. Johnem Bashoborą; o Caritasowskim Festynie Dziecięcym; o intronizacji relikwii św. Rity w legnickiej parafii Świętej Trójcy; o 4. Kongresie Rodzin – stacji w Lubinie. Naszej Młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. bezpłatny dodatek – śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi na procesję Bożego Ciała; o tym, dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku; o wielkiej mocy Żywego Różańca; o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem.

 

INTENCJE MSZALNE  11-18.06.2017 roku

 

Trójcy Przenajświętszej   11.06.2017 r.    
  8:30 O błogosławieństwo Boże i dar zdrowia dla Alicji Kwiecińskiej (71 rocznica Urodzin)
10:00 O błogosławieństwo Boże dla Kacpra
11:30 ++ Barbara Kosatka (5 rocznica śmierci) i Eugeniusz; o łaski Boże dla Franciszka Kleszczyńskiego (55 rocznica Urodzin)
 

Wtorek  13.06.2017 r.  św. Antoniego z Padwy

17:00 ………………………………………………………………………………………………
 

Środa   14.06.2017 r.  bł. Michała Kozala

17:00 ………………………………………………………………………………………………
 

Czwartek  15.06.2017 r.  Boże Ciało

8:30 ………………………………………………………………………………………………
11:00 + Jerzy Jan Tkaczyk  (30 dzień po pogrzebie)
 

Sobota   17.06.2017 r.   św. brata Alberta Chmielowskiego

17:00 O błogosławieństwo Boże i dar zdrowia dla Władysławy Kułakowskiej (85 rocznica Urodzin); ++ Antoni, Aleksander, Seweryna, Ludwik, Stanisław, Aleksandra i Stanisław
 

11 niedziela zwykła   18.06.2017 r.    NIEDZIELA PARAFIALNA-ADORACJA

  8:30 W intencji Organizatorów i osób wspierających przebieg uroczystości Bożego Ciała
10:00 ………………………………………………………………………………………………
17:00 W intencji Teresy i Józefa Jankowskich (40 rocznica ślubu) i o błogosławieństwo Boże w rodzinie

 

PIERWSZE CZYTANIE
Wj 34,4b–6.8–9

Bóg objawia się Mojżeszowi

Czytanie z Księgi Wyjścia

Mojżesz, wstawszy rano, wstąpił na górę, jak mu nakazał Pan, i wziął do rąk tablice kamienne.

A Pan zstąpił w obłoku i Mojżesz zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Pana. Przeszedł Pan przed jego oczyma, i wołał: „Pan, Pan, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność”.

I natychmiast skłonił się Mojżesz aż do ziemi i oddał pokłon, mówiąc: „Jeśli łaskawy jesteś dla mnie, Panie, niech pójdzie Pan pośrodku nas. Jest to wprawdzie lud o twardym karku, ale przebaczysz winy nasze i grzechy nasze i uczynisz nas swoim dziedzictwem”.

Oto słowo Boże

PSALM RESPONSORYJNY
Dn 3,52.53a.54a.55ab.56a

Refren: Chwalebny jesteś, wiekuisty Boże.

Błogosławiony jesteś. Panie, Boże naszych ojców,
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Błogosławione niech będzie Twoje imię,
pełne chwały i świętości.

Błogosławiony jesteś w przybytku świętej chwały Twojej,
Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa.
Błogosławiony jesteś Ty, który spoglądasz w otchłanie i na Cherubach zasiadasz,
Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba.

DRUGIE CZYTANIE
2 Kor 13,11–13

Pozdrowienie w imię Trójcy Świętej

Czytanie z Drugiego Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia, radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, jedno myślcie, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i po­koju niech będzie z wami.

Pozdrówcie się nawzajem świętym pocałunkiem.

Pozdrawiają was wszyscy święci.

Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i udzielanie się Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.

Oto słowo Boże

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
Ap 1,8

Alleluja, alleluja, alleluja

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA
J 3,16–18

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział do Nikodema:
„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zba­wiony.Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednoro­dzonego Syna Bożego”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: