Rocznica poświęcenia kościoła 30.10.2016 roku

uroczystosc-wszystkich-swietych*** Przeżywamy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Przypominam o przejściu na czas zimowy.

*** Wspomnienia tygodnia:

— wtorek (01.11) — uroczystość Wszystkich Świętych

— środa (02.11) — wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

— piątek (04.11) — św. Karola Boromeusza, biskupa

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Gorąco dziękuję uczestnikom (szczególnie dzieciom i młodzieży) za wspaniałą atmosferę wspólnotowej modlitwy.

*** Także wczoraj został zamknięty parafialny konkurs na najoryginalniejszy różaniec. Jego podsumowanie odbędzie się za tydzień, podczas mszy św. o godz. 10:00.

*** We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Wszystkich Świętych – radosne dziękczynienie Kościoła za dar realizowanej przez człowieka świętości. Msze św. o godz. 8:30 i 11:00. Po południu, o godz. 13:00, rozpocznie się w kościele Świętej Trójcy procesja na cmentarz. Serdecznie zapraszam do licznego w niej udziału – przypominam jednak, że sama procesja nie zadośćczyni powinności udziału w tym dniu we mszy św.

*** We wtorek (01.11) o godz. 18:00 zostanie przeprowadzone przez kandydatów do Bierzmowania misterium „Refleksja Listopadowa”. Serdecznie zapraszam Parafian do wzięcia w nim udziału.

*** W dniach 1-8.XI wierni, którzy nawiedzą kościół i cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Warunki jego uzyskania to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, a także w intencjach Ojca Świętego (w łączności z papieżem, a nie za niego).

*** W środę (02.11) rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa wypominkowe – w terminach wskazanych na kartkach wypominkowych o godz. 16:30. W środę będziemy się modlić za wszystkich wiernych zmarłych, a od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa z odczytaniem podanych przez Parafian zmarłych. W niedziele po mszach św. o godz. 8:30 i 11:30 polecimy naszych zmarłych w modlitwie różańcowej.

*** W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00. W sobotę, w godzinach porannych, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych, po czym spotkanie formacyjne Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

*** W czwartek (03.11) kolejne spotkanie najstarszej grupy kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna msza św.

*** W sobotę zapraszam od godz. 12:00 Parafian, którzy mogliby wesprzeć akcję „Liść” – uporządkowania terenu wokół kościoła.

*** Składam gorące „Bóg zapłać” osobom, które okazały pomoc w przerzuceniu opału do kotłowni oraz w demontażu uszkodzonych kotłów grzewczych. Nowy piec C.O. ma zostać dostarczony w przyszłym tygodniu.

*** W przyszłą niedzielę, po sumie parafialnej, odbędzie się kolejne spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

*** Osoby prowadzące „kalendarzyki spotkań z Panem Jezusem” prosimy o ich dostarczenie do zakrystii w przyszłą niedzielę.

*** W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2017.

*** Osoby, chcące wziąć udział w „Różańcu Niepodległościowym” (11.11) proszę o kontakt ze mną w zakrystii.

*** Najbliższa św. z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się w środę (16.11) o godz. 17:00. Będzie jej przewodniczył o. Teodor Knapczyk OFM.

*** W minionym tygodniu do wieczności odeszły nasze Parafianki: + Maria Tulicka, + Alina Pasek. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” [której tematem jest „Życie wieczne”] przeczytamy m.in. o pielgrzymce „Ad Limina” 7. tysięcy reprezentantów naszego narodu do Rzymu (20,23.10.2016 r.); o 425. rocznicy konsekracji kościoła polskiego w Rzymie; o 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o Orszaku Książęcym we Wleniu; o pogrzebie ks. prał. Stanisława Hendzla; o poświęceniu kaplicy w Łaziskach; o nadaniu patronatu św. Jadwigi Śląskiej szkole podstawowej w Kunicach; o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w Krzeszowie; o Triduum odpustowym w Kamiennej Górze. Młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o rozpoczynającej się jutro wizycie papieża Franciszka w Szwecji; o człowieku, który potrafi zepsuć Halloween oraz niezbędna przed Dniem Zadusznym kartka na wypominki. Najmłodszym Parafianom dedykuję „Małego Gościa Niedzielnego:, w którym znajdą oni planszę do wypełnienia, na której można pokazać, jak spędzamy niedzielę.

wszystkich_swietych_20

Dodaj komentarz: