Uroczystość Najświętszej Trójcy 22.05.2016 roku

trojca_2012*** Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Za tydzień, z racji uroczystości I Komunii św. msze św. o godz. 8:30 i 11:00 oraz nabożeństwo majowe o godz. 16:00.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA – protokół…

*** Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych – w niedziele po sumie parafialnej; w tygodniu – po mszy św.

*** Wspomnienia tygodnia:

— wtorek (24.05) — NMP Wspomożycielki Wiernych

— czwartek (26.05) — Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (uroczystość)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek (24.05) o godz. 16:00 i w piątek (27.05) o godz. 15:00. Z racji ostatniej próby msza św. w tym dniu o godz. 17:30. Za zmianę gorąco przepraszam.

*** Spowiedź św. dzieci komunijnych i Rodziców w sobotę o godz. 9:00. Spotkanie Scholi o godz. 11:00.

*** Kolejne spotkanie starszej grupy kandydatów do Bierzmowania we wtorek (24.05). Spotkanie rozpoczyna msza św. Na spotkanie zapraszam także Rodziców.

*** W czwartek (26.05) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało]. Msze św. w tym dniu o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 10:40 nabożeństwo majowe. Po sumie parafialnej rozpoczniemy procesję ulicami naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie następująco: plac przy kościele — ul. Skalnicza — ul. Stawowa [I ołtarz – Żywy Różaniec] — ul. Groblowa — Aleja Niepodległości [II ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej] — ul. Bema — ul. Prusa — ul. Leśna [III ołtarz przy krzyżu milenijnym] — ul. Leśna [IV ołtarz przy nr 25] — ul. Skalnicza. Zwracam się z gorącą prośbą o udekorowanie trasy i okien naszych mieszkań na tę uroczystość.

*** Także w czwartek swoje święto obchodzą wszystkie Mamy. Z okazji tego pięknego święta życzę obfitości łask od Pana Boga, ludzkiej miłości oraz zdrowia i pogody ducha na co dzień. Msza św. w Waszej intencji w czwartek o godz. 11:00.

*** W związku z przygotowaniami do procesji kieruję gorącą prośbę do mieszkańców nowej części parafii – proszę Państwo (oraz Rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych) o pomoc przy przygotowaniu ołtarza koło krzyża milenijnego oraz wejścia do kościoła. Spotkanie osób chcących wesprzeć organizację uroczystości w środę (25.05) po mszy św. (około godz. 17:40) – liczę na obecność naszej Młodzieży.

*** Próba sypania kwiatów (na którą zapraszam także chłopców) odbędzie się we wtorek po mszy św., około godz. 17:40.

*** W oktawie Bożego Ciała  procesje eucharystyczne wokół kościoła.

*** Składam gorące „Bóg zapłać” Parafianom z ul. Leśnej 47-57 za przygotowanie kościoła na obchód Dnia Pańskiego.

*** Parafian zachęcam do zapoznania się z projektem ustawy „Stop aborcji” (projekt oraz lista poparcia znajduje się przy konfesjonale).

*** Z przyjemnością informuję, że najbliższa msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą będzie sprawował O. Andrzej Smołka ss.cc odbędzie się w sobotę (04.06.2016 r.) o godz. 17:00.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” [którego tematem jest „Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa”] przeczytamy m.in. o sanktuarium św. Jana Pawła II; o bł. Ks. Michale Sopoćko; o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim (w 35. rocznicę jego śmierci); o audycie stanu państwa; o istocie przeżywania uroczystości Bożego Ciała. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o pielgrzymce Diecezji Legnickiej do Łagiewnik; o obradach nowych Rad Parafialnych w Legnicy; o misjach fatimskich w legnickiej parafii Świętej Trójcy; o wyświęconych wczoraj neoprezbiterach; o dniu skupienia dla osób konsekrowanych w Krzeszowie; o świętowaniu Roku Miłosierdzia i jubileuszu Chrztu Polski w parafii Gromadka. Młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, dlaczego projekt ustawy antyaborcyjnej przewiduje karanie kobiet; o konflikcie w stadninie w Janowie Podlaskim oraz o tym, jak Małgorzata Królikowska godzi macierzyństwo i pracą aktorką? Najmłodszym Parafianom dedykuję najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym znajdą praktyczny dodatek – dekorację okna na Boże Ciało oraz informacje o tym jak i gdzie robi się witraże.

PIERWSZE CZYTANIE
Prz 8,22-31

Mądrość zrodzona przed stworzeniem świata

Czytanie z Księgi Przysłów

To mówi Mądrość Boża:
”Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, przed swymi czynami, od dawna.
Od wieków jestem stworzona, od początku, zanim ziemia powstała.

Jestem zrodzona, gdy jeszcze bezmiar wód nie istniał ani źródła, co wodą tryskają, i zanim góry stanęły. Poczęta jestem przed pagórkami, nim ziemię i pola uczynił, początek pyłu na ziemi.

Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej otchłani umacniał, gdy morzu stawiał granice, by wody z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię. Ja byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim, igrając na okręgu ziemi, znajdując radość przy synach ludzkich”.

Oto słowo Boże

PSALM RESPONSORYJNY
Ps 8,4-5.6-7.8-9

Refren: Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie.

Gdy patrzę na Twoje niebo,
dzieło palców Twoich,
na księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:
czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?

Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów,
uwieńczyłeś go czcią i chwałą.
Obdarzyłeś go władzą nad
dziełami rąk Twoich,
wszystko złożyłeś pod jego stopy:

Owce i bydło wszelakie,
i dzikie zwierzęta,
ptaki niebieskie i ryby morskie,
wszystko, co szlaki mórz przemierza.

DRUGIE CZYTANIE
Rz 5,1-5

Pokój z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:
Dostąpiwszy usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.

Ale nie tylko to, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

Oto słowo Boże

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Alleluja, alleluja, alleluja

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA
J 16,12-15

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Duch z mojego weźmie i wam oznajmi

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział swoim uczniom:

”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: