4 niedziela Adwentu 20.12.2015 roku

rokmiłos1*** Przeżywamy czwartą, już ostatnią, niedzielę Adwentu. Jest to NIEDZIELA PARAFIALNA. Po każdej mszy św. serdecznie zapraszam radnych parafialnych na krótkie spotkanie (kolęda).
*** W minionym tygodniu przeżyliśmy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Składam gorące „Bóg zapłać” prowadzącemu je ks. Marcinowi Bryłkowskiemu, kapłanom (którzy służyli nam posługą w konfesjonale) oraz osobom wspierającym organizację i przebieg rekolekcji.
*** Z radością informuję o montażu kolejnych witraży – w piątek zamontowano część witraży, reszta zostanie wstawiona jutro.
*** Wspomnienia tygodnia:
— piątek (25.12) – Narodzenie Pańskie (uroczystość z oktawą)
— sobota (26.12) – św. Szczepana, pierwszego męczennika (święto)
— niedziela (27.12) – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (święto)

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA
SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:
OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH
PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

***  Jutro rozpoczynamy przygotowanie kościoła na obchód Świąt Narodzenia Pańskiego – zapraszam od godz. 10:00 i po południu od godz. 15:00. W przypadku braku czasu prace porządkowe dokończymy we wtorek (22.12) po mszy św. Już teraz zwracam się z prośbą o Waszą pomoc – także do młodzieży i dzieci (ubieranie choinek).
*** W tym tygodniu kończymy tegoroczne Roraty – zapraszam we wtorek i w środę o godz. 17:00.
*** W czwartek (24.12) msza św. pasterska o północy (taca przeznaczona jest na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia. W piątek (25.12) msze św. o godz. 10:00 i 11:30. W sobotę (26.12) niedzielny porządek liturgii (8:30, 10:00 i 11:30).
*** Zachęcam do skorzystania ze wskazówek dotyczących przebiegu wigilii, umieszczonych na stronie parafialnej.
*** Za tydzień serdecznie zapraszam na sumę parafialną pary małżeńskie naszej parafii – podczas mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
*** Wizyta duszpasterska A.D.2016 rozpocznie się w sobotę (02.01.2016 r.) od godz. 14:00. W związku z brakiem ministrantów nie będą Państwo wcześniej powiadamiani o terminie kolędy. Zachęcam do uważnego zapoznania się z terminarzem kolędowym.
*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W świątecznym numerze „Niedzieli” [z filmem DVD „Santo Subito” i kalendarzem ściennym – cena 10 zł] znajdziemy obrzęd Wieczerzy Wigilijnej w rodzinie i przegląd najważniejszych wydarzeń roku 2015; przeczytamy o znakach i symbolach bożonarodzeniowych; o tradycjach w rodzinie państwa Dudów; o 360. rocznicy potopu szwedzkiego. W „Niedzieli Legnickiej” m.in. o roratnim apostolstwie dzieci w Lubomierzu; o 1. Orszaku św. Mikołaja w Bolesławcu; o obchodach wspomnienia św. Mikołaja w Kamiennej Górze i w naszej parafii; o obchodach wspomnienia św. Barbary w Lubinie. Naszej młodzieży dedykuję „Niedzielę Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. dodatek specjalny „Jak świętować Wigilię?”; pytania i odpowiedzi dotyczące prawdziwego człowieczeństwa Jezusa; rozmowa z premier Beatą Szydło m.in. o tym, jak rozsławić naszą ojczyznę za granicą oraz reportaż o praktykowaniu wiary w krajach muzułmańskich. Najmłodszym Parafianom dedykuję świąteczny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 

PIERWSZE CZYTANIE

Mesjasz będzie pochodził z Betlejem

Czytanie z Księgi proroka Micheasza

Mi 5,1-4a

To mówi Pan: A ty, Betlejem Efrata, najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich. Z ciebie wyjdzie Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności. Przeto Pan wyda ich aż do czasu, kiedy porodzi, mająca porodzić. Wtedy reszta braci Jego powróci do synów Izraela. I powstanie, i będzie ich pasterzem mocą Pana, przez majestat imienia Pana Boga swego. Będą żyli bezpiecznie, bo Jego władza rozciągnie się aż do krańców ziemi. A On będzie pokojem.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 80,2ac i 3b.15-16.18-19

Refren: Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie.

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Wzbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

Wyciągnij rękę nad mężem Twojej prawicy,
nad synem człowieczym, którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

DRUGIE CZYTANIE

Chrystus przychodzi spełnić wolę Ojca

Czytanie z Listu do Hebrajczyków

Hbr 10,5-10

Bracia:

Chrystus przychodząc na świat mówi: „Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś Mi utworzył ciało; całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie. Wtedy rzekłem: Oto idę. W zwoju księgi napisano o Mnie, abym spełniał wolę Twoją, Boże”.

Wyżej powiedział: „Ofiar, darów, całopaleń i ofiar za grzechy nie chciałeś i nie podobały się Tobie”, choć składa się je na podstawie Prawa. Następnie powiedział: „Oto idę, abym spełniał wolę Twoją”. Usuwa jedną ofiarę, aby ustanowić inną. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Łk 1,38

Alleluja, alleluja, alleluja

Oto ja służebnica Pańska,
niech mi się stanie według twego słowa.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Łk 1,39-45

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: