26 niedziela zwykła 27.10.2015 roku

różaniec 4*** Przeżywamy 26 niedzielę zwykłą.
*** NIEDZIELA PARAFIALNA – sprawozdanie…
*** Wspomnienia tygodnia:
— poniedziałek (28.09) – św. Wacława, męczennika
— wtorek (29.09) – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto)
— środa (30.09) – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
— czwartek (01.10) – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
— piątek (02.10) – św. Aniołów Stróżów

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA
SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –
PRZEDE WSZYSTKIM OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH i ZDROWIA,
WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** W minionym tygodniu został zakupiony opał na sezon grzewczy 2015/2016. Składam gorące „Bóg zapłać” panu Mariuszowi Nowak za pomoc w jego przerzuceniu do kotłowni.
*** W czwartek rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą się odbywały w tygodniu (wtorek-sobota) o godz. 16:30. W środę nabożeństwo będzie animowała Parafialna Schola „Dzieciaki z Bożej Paki”, zaś kandydatów do Bierzmowania zapraszam do prowadzenia modlitwy w czwartek. Do udziału serdecznie zapraszam dzieci.
*** Także w czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania rocznika pierwszego. Bardzo proszę o przygotowanie zgłoszeń. Dokumenty zgłoszenia można pobrać Z TEGO MIEJSCA
*** Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialny konkurs na najoryginalniejszy różaniec. Podpisane prace można składać w zakrystii. Podsumowanie konkursu nastąpi pod koniec miesiąca.
*** W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00. W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych – podczas której będziemy świętować Koronkowy Jubileusz (13 rocznicę powstania) Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii – o godz. 17:00, po czym zapraszam na spotkanie formacyjne w świetlicy.
*** W sobotę zapraszam na godz. 10:00 do przygotowania kościoła na obchód Dnia Pańskiego Parafian z ul. Leśnej 44B-46.
*** Przypominam – 1.X mija termin składania wstępnych deklaracji dotyczących planowanego na przyszły rok zimowiska.
*** W przyszłą niedzielę po sumie parafialnej odbędzie się pierwsze spotkanie z Rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przeżyją uroczystość I Komunii św. Rodziców proszę o zaopatrzenie się w notes i długopis.
*** Na regale prasowym (przypominam o nowej lokalizacji) został umieszczony Biuletyn Poradni Rodzinnych Diecezji Legnickiej z terminarzem spotkań dla osób, małżeństw i rodzin potrzebujących fachowego wsparcia. Zachęcam do zapoznania się z nim.
*** Z przyjemnością informuję, że w niedzielę (18.10) o godz. 11:30 zostanie odprawiona kolejna msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
*** Ponownie zwracam się z gorącą prośbą o podjęcie funkcji kościelnego – nawet w ograniczonym zakresie (chodzi głównie o obsługę niedzieli, uroczystości i świąt).
*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” [którego tematem jest „Dysputa – raport Jasnogórski 2016”] m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka; stanowisko biskupów polskich przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów; o pielgrzymce świata pracy; o beatyfikacji s. Klary Ludwiki Szczęsnej; o tym, kim są Aniołowie Stróże. W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy m.in. obchodach 674 rocznicy poświęcenia Katedry Legnickiej; o święcie Kresowian w Białej; o Seminarium Odnowy Wiary i Spotkaniach Małżeńskich; o pielgrzymce na Górzec. Naszej młodzieży dedykuję dodatek „Niedziela Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o archaniołach (kim są i jaką mają moc); o tym, co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma; rozmowa z aktorką, która chce być świętą. Najmłodszym dedykuję najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. zachętę do modlitwy różańcowej w październiku za prześladowanych chrześcijan oraz relację z jedynej na świecie pielgrzymki na rolkach i hulajnogach.

PIERWSZE CZYTANIE

Nie zazdrościć darów Bożych

Czytanie z Księgi Liczb

Lb 11,25-29

Pan zstąpił w obłoku i mówił z Mojżeszem. Wziął z ducha, który był w nim, i przekazał go owym siedemdziesięciu starszym. A gdy spoczął na nich duch, wpadli w uniesienie prorockie. Nie powtórzyło się to jednak.

Dwóch mężów pozostało w obozie. Jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad. Na nich też zstąpił duch, bo należeli do wezwanych, tylko nie przyszli do namiotu. Wpadli więc w obozie w uniesienie prorockie.

Przybiegł młodzieniec i doniósł Mojżeszowi: „Eldad i Medad wpadli w obozie w uniesienie prorockie”. Jozue, syn Nuna, który od młodości swojej był w służbie Mojżesza, zabrał głos i rzekł: „Mojżeszu, panie mój, zabroń im”. Ale Mojżesz odparł: „Czyż zazdrosny jesteś o mnie? Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego ducha”.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 19,8 i 10.12-13.14

Refren: Nakazy Pana są radością serca.

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana niezawodne, uczy prostaczka mądrości.
Bojaźń Pańska jest szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne.

Zważa na nie Twój sługa
i nagrodę otrzyma za ich przestrzeganie.
Kto jednak widzi swoje błędy?
Oczyść mnie z błędów, które są dla mnie skryte.

Także od pychy broń swojego sługę,
by nie panowała nade mną.
Wtedy będę bez skazy
i wolny od wielkiego występku.

DRUGIE CZYTANIE

Niegodziwi bogacze

Czytanie z Listu świętego Jakuba Apostoła

Jk 5,1-6

Teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają. Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, złoto wasze i srebro zardzewiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby.

Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk ich doszedł do uszu Pana Zastępów. Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi. Potępiliście i zabiliście sprawiedliwego: nie stawia wam oporu.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

J 17,17ba

Alleluja, alleluja, alleluja

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Zazdrość. Zgorszenie

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Mk 9,38-43.45.47-48

Jan powiedział do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z: nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami”.

Lecz Jezus odrzekł: „Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze.

Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiemia rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: