Uroczystość Najświętszej Trójcy 31.05.2015 roku

trojca_2012*** Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy.
*** W dniu dzisiejszym, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00, 21-osobowa grupa dzieci, przeżyje swoje pierwsze pełne spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Uroczystość I Komunii św. to ważne wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej – pamiętając o słowach Chrystusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” módlmy się w intencjach tych dzieci, aby kolejny krok ich życia zaowocował wielką radością serca i gorliwością „dziecięcego apostołowania”. Z racji uroczystości I Komunii św. msze św. dzisiaj o godz. 8:30 i 11:00; nabożeństwo majowe (ostatnie w tym roku) o godz. 16:00.
*** Gratulując dzieciom dzisiejszej uroczystości pragnę jednocześnie serdecznie podziękować ich Rodzicom, którzy wykonali „tytaniczną” pracę, przygotowując do uroczystości kościół i jego otoczenie. BÓG ZAPŁAĆ !!!
*** Od poniedziałku (01.06) będziemy przeżywać tzw. Biały Tydzień – msze św. codziennie o godz. 17:00. Jego zwieńczeniem będzie uroczystość Rocznicy I Komunii św. – w niedzielę (07.06) o godz. 10:00.
*** W poniedziałek wkraczamy w miesiąc poświęcony modlitwie do Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszach św. (w zależności od pogody – przy grocie lub w kościele), w niedzielę po sumie parafialnej.
*** Wspomnienia tygodnia:
— poniedziałek (01.06) – św. Justyna, męczennika
— wtorek (02.06) – Matki Bożej Łaskawej
— środa (03.06) – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
— czwartek (04.06) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
— piątek (05.06) – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA
SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –
PRZEDE WSZYSTKIM OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH i ZDROWIA,
WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** W dniu wczorajszym odbyła się – bardzo ważna dla naszych dzieciaków – I spowiedź święta. Składam gorące „Bóg zapłać” księżom: Bartoszowi Och i Łukaszowi Langenfeldowi za pomoc przy posłudze w konfesjonale.
*** Jutro swoje święto przeżywają dzieci – naszym dzieciakom, które wnoszą w codzienność wspólnoty parafialnej tak wiele radości składam najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, daru zdrowia, miłości od ludzi, uśmiechu na twarzy i radości w sercu.
*** Z racji I poniedziałku miesiąca jutro (wyjątkowo o godz. 17:00) msza św. trzeźwościowa z udziałem członków Duszpasterstwa Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie oraz sympatyków grupy.
*** Trwają także przygotowania do uroczystości Rocznicy I Komunii św., która odbędzie się w niedzielę (07.06) o godz. 10:00. Dzieci rocznicowe zapraszam w poniedziałek, środę i piątek po mszy św.
*** W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało]. Msze św. w tym dniu o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 10:40 nabożeństwo czerwcowe. Po sumie parafialnej rozpoczniemy procesję ulicami naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie następująco: plac przy kościele — ul. Skalnicza — ul. Stawowa [I ołtarz – Żywy Różaniec] — ul. Groblowa — Aleja Niepodległości [II ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej] — ul. Bema — ul. Prusa — ul. Leśna [III ołtarz przy krzyżu milenijnym] — ul. Leśna [IV ołtarz przy nr 25] — ul. Skalnicza. Zwracam się z gorącą prośbą o udekorowanie trasy i okien naszych mieszkań na tę uroczystość.
*** W związku z przygotowaniami do procesji kieruję gorącą prośbę do mieszkańców nowej części parafii – proszę Państwo (oraz Rodziców dzieci komunijnych i Rocznicowych) o pomoc przy przygotowaniu ołtarza koło krzyża milenijnego oraz wejścia do kościoła. Spotkanie Służby Liturgicznej oraz osób chcących wesprzeć organizację uroczystości we wtorek (02.06) po mszy św. (około godz. 17:40) – liczę na obecność naszej Młodzieży.
*** Próba sypania kwiatów (na którą zapraszam także chłopców) odbędzie się w poniedziałek i wtorek po mszy św., około godz. 17:40.
*** W oktawie Bożego Ciała (o ile pozwoli pogoda) procesje eucharystyczne wokół kościoła.
*** W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00. W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych w intencji Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca. Po mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne.
*** Tegoroczny Festyn Dziecięcy odbędzie się w sobotę (06.06) w godz. 12:00-16:00. Już teraz zapraszam do udziału naszych najmłodszych Parafian oraz zwracam się do młodzieży i osób dorosłych o pomoc w organizacji imprezy. O godz. 17:00 zostanie odprawiona msza św. kończąca „Biały Tydzień” i – jeśli będzie takie zapotrzebowanie – po mszy c.d. zabawy.
*** Z radością informuję, że w minionym tygodniu miały miejsce dwa, bardzo dla nas miłe, wydarzenia. We wtorek (26.05) 7-osobowa grupa młodzieży przyjęła w kościele Świętej Trójcy Sakrament Bierzmowania. Natomiast w czwartek (28.05) nasze „Maksymilianki” zajęły I miejsce na VIII Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów w kategorii CHÓRY. Obu grupom serdecznie gratuluję.
*** Powoli zbliża się zakończenie roku szkolnego. Jest to okazja do podsumowania prawie rocznej pracy naszej Scholi „Dzieciaki z Bożej Paki”. Rozwój i zaangażowanie naszych małych Scholistek pragniemy podsumować podczas uroczystego koncertu, który odbędzie się w niedzielę (14.06) po mszy św. o godz. 10:00. Tradycyjnie zapraszamy i liczymy na obecność Gości Honorowych – innych wykonawców. Zgłoszenia prosimy składać do niedzieli (07.06) na adres: janbarx@gmail.com.
*** Osoby chcące wesprzeć tegoroczną uroczystość odpustową zapraszam do składania fantów na loterię festynową w zakrystii. Liczymy także na wsparcie finansowe – osobami kontaktowymi są Panie: Kazimiera Hałajko, Małgorzata Milewska i Małgorzata Kleszczyńska.
*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” [którego tematem jest „Dziecko”) m.in. o wynikach wyborów prezydenckich; o wyroku na Marysię Kołakowską (sprzeciwiającą się odczytaniu obrazoburczej pseudosztuki „Golgota Picnic”; o beatyfikacji abp Oscara Romero; o istocie przeżywania Bożego Ciała; o jubileuszu 50-lecia Biblii Tysiąclecia. W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy m.in. o uroczystości święceń prezbiteratu w Katedrze Legnickiej; o pielgrzymce motocyklowej do Krzeszowa; o ostatnim pożegnaniu śp. bpa Józefa Pazdura; o uroczystościach odpustowych w Borowicach i spotkaniu szkół katolickich w Jeleniej Górze. Młodym czytelnikom dedykuję dodatek „Niedziela Młodych”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. w jakim domu wychowywał się Andrzej Duda, nowy prezydent RP; o tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego; o budowie kościoła Trójcy Przenajświętszej w Lipsku (w którym katolicy stanowią zaledwie 4% mieszkańców).

boze_cialo3

PIERWSZE CZYTANIE

Bóg jest jeden

Czytanie z Księgi Powtórzonego Prawa

Pwt 4,32-34.39-40

Mojżesz tak powiedział do ludu:

„Zapytaj dawnych czasów, które były przed tobą od dnia, gdy Bóg stworzył na ziemi człowieka, czy zaszedł taki wypadek od jednego krańca niebios do drugiego jak ten lub czy słyszano o czymś podobnym? Czy słyszał jakiś naród głos Boży z ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywym? Czy usiłował Bóg przyjść i wybrać sobie jeden naród spośród innych narodów przez doświadczenia, znaki, cuda i wojny, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem, dziełami przerażającymi, jak to wszystko, co tobie uczynił twój Pan Bóg w Egipcie na twoich oczach?

Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie pełnić, by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, twój Bóg”.

Oto słowo Boże

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 33,4-5.6 i 9.18-19.20 i 22

Refren: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana.

Słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło godne zaufania.
On miłuje prawo i sprawiedliwość,
ziemia jest pełna Jego łaski.

Przez słowo Pana powstały niebiosa,
wszystkie gwiazdy przez tchnienie ust Jego.
Bo przemówił i wszystko się stało,
sam rozkazał i zaczęło istnieć.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekają na Jego łaskę,
aby ocalił ich życie od śmierci
i żywił ich w czasie głodu.

Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest naszą pomocą i tarczą.
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska,
według nadziei, którą pokładamy w Tobie.

DRUGIE CZYTANIE

Otrzymaliśmy ducha przybrania za synów

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Rz 8,14-17

Bracia:

Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: „Abba, Ojcze!” Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

Oto słowo Boże

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Ap 1,8

Alleluja, alleluja, alleluja

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Chrzest w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Mt 28,16-20

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.

Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.

A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: