3 niedziela zwykła 25.01.2015 roku

jezus43*** Przeżywamy 3 niedzielę zwykłą. W Kościele obchodzimy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
*** Dziś przypada także Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
*** NIEDZIELA PARAFIALNA – sprawozdanie…
*** W minionym tygodniu została zakończona wizyta duszpasterska – Kolęda A.D.2015. Serdecznie dziękuję za miłą atmosferę i życzliwość okazywaną podczas większości spotkań. Od wtorku wracamy do stałego porządku liturgii (msze w tygodniu o godz. 17:00) oraz funkcjonowania kancelarii.
*** Wspomnienia tygodnia:
— poniedziałek (26.01) – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
— wtorek (27.01) – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
— środa (28.01) – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
— sobota (31.01) – św. Jana Bosko, prezbitera

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA
SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:
OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH
PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Dzisiaj nasz Chór Parafialny MAKSYMILIANKI przedstawi swoje możliwości podczas krótkiego koncertu kolęd w parafii św. Mikołaja w Henrykowie. Naszym chórzystkom i p.Janowi serdecznie gratuluję i życzę wielkiej radości i satysfakcji płynącej ze wspólnego śpiewu.
*** W sobotę (31.01) gorąco zapraszam na godz. 10:00 Parafian, którzy mogliby pomóc w demontażu dekoracji świątecznej, choinek oraz przygotować kościół na obchód Dnia Pańskiego. Z góry dziękuję za życzliwość i okazaną pomoc.
*** Sobota to także wspomnienie 6 rocznicy święceń biskupich Ks. Biskupa Marka Mendyka. Zachęcam do modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata.
*** W zakrystii są do nabycia płyty z zapisem III Koncertu Kolęd i Pastorałek.
*** W przyszłą niedzielę, po sumie parafialnej, ostatnie spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
*** Trwa sezon grzewczy. W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła (!!!).
*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” (którego tematem jest 70. Rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz) przeczytamy m.in. o nowym biskupie pomocniczym w Radomiu; o pielgrzymowaniu papieża Franciszka na Sri Lance i Filipinach; o rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz; o objawieniach Dzieciątka Jezus św. Ojcu Pio; o tajnym spotkaniu papieża Jana Pawła II z polskimi grekokatolikami oraz o istocie przeżywania Światowego Dnia Trędowatych. W „Niedzieli Legnickiej” znajdziemy m.in. relację z pożegnania ks. Prał. Zbigniewa Tracza w Jaworze; opis konferencji, poświęconej tematyce małżeństwa i rodziny, który odbył się w WSD w Legnicy 17.01.2015 r.; opisy Orszaków 3 Króli w Olszynie i Smolniku i kolejnego Spotkania Młodych w Pradze; relację o przywróceniu świetności zwieńczeniu wieży kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olszynie i opis akcji „Marzycielska Poczta” w lubańskiej Szkole Podstawowej nr 4 (autorką jest nasza Parafianka, p. Beata Kwiecińska). W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tragedii Górnoślązaków deportowanych do Rosji Sowieckiej; o istocie problemu pigułki wczesnoporonnej oraz o tym, jak powinno się liczyć rentowność kopalń? Najmłodszym dedykuję najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z najnowszą płytą „Arki Noego” zatytułowaną „Petarda” (zapewniam: płyta jest świetna!!!).

Dodaj komentarz: