28 niedziela zwykła 12.10.2014 roku

papieski_2014*** Przeżywamy 28 niedzielę zwykłą kolejny, XIV Dzień Papieski, przeżywany pod hasłem: „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Po każdej mszy przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
*** Po sumie parafialnej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
*** Także dzisiaj rozpoczynamy coroczne „liczenie wiernych”.
*** Wspomnienia tygodnia:
— poniedziałek (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
— środa (15.10) – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
— czwartek (16.10) – św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska
— piątek (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
— sobota (18.10) – św. Łukasza Ewangelisty (święto)

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA
SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:
OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH
PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Trwa czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą się odbywały codziennie (od wtorku do soboty) o godz. 16:30. Jutro – z racji nabożeństwa fatimskiego – nabożeństwo o godz. 17:20.
*** Jednocześnie rozpoczynamy parafialny konkurs na najoryginalniejszy różaniec. Konkurs będzie trwał do końca października – wtedy komisja oceni prace naszych dzieciaków i nagrodzi najciekawsze.
*** Jutro odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji różaniec o godz. 17:20; msza św. o godz. 18:00, po czym nabożeństwo.
*** We wtorek przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, katechetów i wszystkich pracowników szkolnictwa. Składam Państwu najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i nieustannej asystencji Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze oraz pięknych owoców współpracy z Waszymi Podopiecznymi.
*** W czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania – rocznik młodszy. Przypominam – spotkanie rozpoczyna Eucharystia.
*** W sobotę (18.10) swoje święto patronalne przeżywają pracownicy Służby Zdrowia – także im przesyłam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.
*** Także w sobotę zapraszam na godz. 10:00 do przygotowania świątyni na Dzień Pański Parafian z Al. Niepodległości 13-27.
*** W ostatnich ławkach zostały wystawione kartki wypominkowe.
*** Wczoraj nasza Schola (w odnowionym składzie) po raz pierwszy przeżyła wspólny górski wyjazd. Naszym dzieciakom (oraz towarzyszącym im Rodzicom) składam gorące podziękowanie za wspaniałą atmosferę wędrowania. Jednocześnie naszym Parafianom przedstawiam propozycję zmiany nazwy odnowionej Scholi na „Dzieciaki z Bożej Paki” – będę wdzięczny za opinie na ten temat.
*** Jest już przygotowana płyta z prezentacją multimedialną poświęconą tegorocznej uroczystości odpustowej. Osoby zainteresowane nią proszę o kontakt w zakrystii.
*** Dzisiaj upływa termin złożenia wstępnych deklaracji udziału dziecka w zimowisku 2015. Dotąd wpłynęła tylko jedna deklaracja [!!!] – w przypadku braku odzewu będziemy musieli zrezygnować z organizacji wyjazdu.
*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” (którego tematem jest „XIV Dzień Papieski”) przeczytamy m.in. o problematyce tegorocznego Dnia Papieskiego; o rekolekcjach jasnogórskiej rodziny różańcowej; o problemie dzisiejszego działania dżihadu; o św. Teresie z Avila; o 70-leciu obrazu Jezusa Miłosiernego. W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o diecezjalnej pielgrzymce Żywego Różańca do Krzeszowa; o modlitewnym spotkaniu na ulicach Lubina; o rodzinnym festynie w Bolesławcu; o św. Stefanie – pierwszym królu Węgier. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o św. Teresie z Avila (której rok jubileuszowy właśnie rozpoczynamy); obrazek z modlitwą żony za męża oraz o tym, co sprawiło, że św. Charbiel, pustelnik z Libanu, stał się jednym z najpopularniejszych świętych nad Wisłą?

Dodaj komentarz: