23 niedziela zwykła 07.09.2014 roku

Jezus*** Przeżywamy 23 niedzielę zwykłą. Jest to I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

*** Wracamy do stałego porządku niedzielnej i świątecznej liturgii – msze św. o godz. 8:30, 10:00 i 11:30.

*** Wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (08.09) – Narodzenie NMP (święto)

— piątek (12.09) — Imienia Maryi

— sobota (13.09) – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

— niedziela (14.09) – Podwyższenie Krzyża Świętego (święto)

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH

PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.

 

*** Jutro o godz. 18:00 msza św. trzeźwościowa z udziałem członków Duszpasterstwa Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie Diecezji Legnickiej. Po mszy św. spotkanie plenerowe w altanie.

*** W czwartek pierwsze powakacyjne spotkanie obu grup kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna msza św.

*** W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Z tej racji msza św. o godz. 18:00 (ślub – 17:00)

*** Składam gorące „Bóg zapłać” grupie Parafian z Al. Niepodległości 2-12 za przygotowanie kościoła na obchód Dnia Pańskiego.

*** Zachęta do włączenia się w zajęcia Scholi EDEN oraz parafialnego koła Służby Liturgicznej… Serdecznie witam w jej szeregach Weronikę i Magdę…

*** Składam serdeczne „Bóg zapłać” grupie naszych Parafian, którzy zakończyli prace zabezpieczające fragment muru kościoła (wylanie opaski zabezpieczającej).

*** Trwają także prace modernizacyjne na plebanii – dziękuję za olbrzymią pomoc panom: Andrzejowi Rybowiczowi, Andrzejowi Mikłaszewiczowi oraz Grzegorzowi Szydło.

*** Trwa wreszcie tegoroczna akcja opałowa – w tylnych ławkach zostały umieszczone związane z tym koperty. Za dzień dzisiejszy została zgromadzona kwota 2350,00 zł.

*** Oczekujemy na akceptację poprawionej propozycji rozmieszczenia i tematyki witraży w naszym kościele. Do tej pory – dzięki ofiarom naszych Parafian oraz zbiórkom podczas Niedzieli Parafialnych i Festynu Parafialnego – suma funduszy na ten cel wynosi …..

*** Nadal poszukujemy osoby, która podjęła by się pełnienia funkcji kościelnego – jest to dla nas bardzo ważna sprawa.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” (którego tematem jest „Niedziela Boża i nasza”) przeczytamy m.in. o ustanowieniu bł. Ks. Jerzego Popiełuszko patronem NSZZ „Solidarność”; o głosie biskupów polskich w sprawie obecnych konfliktów i z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej; o potrzebie i formach świętowania Dnia Pańskiego; o Gregu Burke – watykańskim doradcy ds. mediów; o przygotowującym się do wizyty w Polsce papieżu Franciszku; o koronacji w bukowińskiej Częstochowie; o problemach i trudnych tematach związanych ze szkolną katechezą (rozmowa z Ks. Biskupem Markiem Mendykiem – przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP). W „Niedzieli Legnickiej” dzisiaj m.in. o dniu skupienia dla katechetów w Krzeszowie; o bolesławieckim Marszu dla Życia i Rodziny; o dziękczynieniu lubańskich pszczelarzy w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu; ; o 9. Kaczawskiej Trzeźwościowej Drodze Krzyżowej i 15. Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o problemie odwołania się do Boga i gwarantowania wierzącym w Polsce pełnego prawa obecności w życiu publicznym i kształtowania oblicza ojczyzny; rozmowa z jałmużnikiem papieskim, ks. Abp Konradem Krajewskim; o tym, ile kosztuje zbawienie. W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” [dedykowanym naszym najmłodszym] dodatek specjalny na początek roku szkolnego: „Kopia zapasowa czyli krótki podręcznik do pamiętania” ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole.

 

Dodaj komentarz: