Uroczystość Najświętszej Trójcy 15.06.2014 roku

trojca_2012*** Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to NIEDZIELA PARAFIALNA – złożone ofiary będą zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów montażu planowanych witraży.

*** Wspomnienia tygodnia:

— wtorek (17.06) – św. brata Alberta Chmielowskiego

— czwartek (19.06) – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (uroczystość)

— sobota (21.06) – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

 

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – od wtorku do soboty po mszy św. ; w niedziele – po sumie parafialnej.

*** W środę przypada w naszej parafii CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Porządek adoracji został umieszczony w gablocie – zachęcam do wzięcia w niej czynnego udziału. Z racji adoracji msza św. o godz. 18:00, poprzedzona nabożeństwem czerwcowym.

*** W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało]. Msze św. w tym dniu o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 10:40 nabożeństwo czerwcowe. Po sumie parafialnej rozpoczniemy procesję ulicami naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie następująco: plac przy kościele — ul. Skalnicza — ul. Stawowa [I ołtarz – Żywy Różaniec] — ul. Groblowa — Aleja Niepodległości [II ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej] — ul. Bema — ul. Prusa — ul. Leśna [III ołtarz przy krzyżu milenijnym] — ul. Leśna [IV ołtarz przy nr 25] — ul. Skalnicza. Zwracam się z gorącą prośbą o udekorowanie trasy i okien naszych mieszkań na tę uroczystość.

*** W związku z przygotowaniami do procesji kieruję gorącą prośbę do mieszkańców nowej części parafii – proszę Państwo (oraz Rodziców dzieci komunijnych i Rocznicowych) o pomoc przy przygotowaniu ołtarza koło krzyża milenijnego. Spotkanie Służby Liturgicznej oraz osób chcących wesprzeć organizację uroczystości we wtorek (17.06) po mszy św. (około godz. 17:40) – liczę na obecność naszej Młodzieży.

*** Próba sypania kwiatów (na którą zapraszam także chłopców) odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 17:40.

*** W oktawie Bożego Ciała (o ile pozwoli pogoda) procesje eucharystyczne wokół kościoła.

*** Tegoroczny Festyn Dziecięcy odbędzie się w sobotę 21.06 – już teraz serdecznie zapraszam naszych najmłodszych Parafian. Rozpoczęcie Festynu o godz. 13:00.

*** W sobotę na godz. 10:00 zapraszam do przygotowania kościoła na Dzień Pański Parafian z ul. Leśnej 47-57 i ul. Stawowej (nr 12 do końca).

*** Tegoroczna uroczystość odpustowa (podczas której zostanie poświęcona nowa Droga Krzyżowa) odbędzie się w niedzielę, 17.08.2014 r. Rozpoczęcie o godz. 13:00. Już teraz zapraszam do zgłaszania fantów oraz deklaracji wypieku ciast.

*** W gablocie zostały umieszczone zaproszenia: na uroczystości ogłoszenia Bazyliką Mniejszą kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu (15.06.2014 r.); na XVI Pieszą Międzydiecezjalną Pielgrzymkę w intencji trzeźwości narodu.

*** Duszpasterstwo Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza na pielgrzymkę obejmującą Górę św. Anny – Kalwarię Zebrzydowską – Wadowice i Łagiewniki. Odbędzie się w dniach 25-27.07. Koszt 150 zł/osoba. Plakat z telefonem organizatorów na plakacie w gablocie.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy m.in. o ingresie Prymasa Polski; o Lednickim Spotkaniu Młodych; o istocie uroczystości Bożego Ciała; o rozpoczęciu procesu odtwarzania szlaku gen. Andersa oraz o Trójcy Świętej jako wzorze doskonałej wspólnoty. W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy m.in. podniesieniu do godności bazyliki mniejszej kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu; o pielgrzymce dzieci I-komunijnych i rocznicowych do Chojnowa oraz o legnickich obchodach Dnia Dziecka. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. o tym, jak brzmi „Deklaracja wiary” i dlaczego podpisało ją kilka tysięcy lekarzy; o jej pomysłodawczyni – Wandzie Półtawskiej oraz o nieznanym obliczu konfliktu na Ukrainie. Naszym najmłodszym dedykuję najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. terminarz rozgrywek w Mistrzostwach Świata w Brazylii.

 W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marcina Bykowskiego. Wspomnijmy o nim i naszych bliskich zmarłych w modlitwie: WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ, PANIE…

 

Dodaj komentarz: