Wniebowstąpienie Pańskie 01.06.2014 roku

wniebowstapienie_1*** Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to I niedziela miesiąca – zapraszam do comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 8:30 i sumie parafialnej. Jest to także Dzień Dziękczynienia za niepodległość i wolność.

*** W dniu dzisiejszym, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św., kończąca jednocześnie „Biały Tydzień” dzieci komunijnych i rocznicowych.

*** Także dzisiaj swoje święto przeżywają wszystkie dzieci. W imieniu całej wspólnoty parafialnej życzę im na co dzień obfitości łask Bożych oraz ludzkiej miłości.

*** Wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (02.06) — Matki Bożej Łaskawej

— wtorek (03.06) – św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

— czwartek (05.06) – św. Bonifacego biskupa i męczennika

— niedziela (08.06) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – od wtorku do soboty po mszy św. ; w niedziele – po sumie parafialnej.

*** W poniedziałek – I poniedziałek miesiąca – o godz. 18:00 msza św. trzeźwościowa z udziałem członków Duszpasterstwa Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie Diecezji Legnickiej.

*** W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16:00. W sobotę, w godzinach porannych, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem; popołudniowa Eucharystia ze zmianą tajemnic różańcowych w intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

*** W najbliższą sobotę, 07.06.2014 roku, o godz. 17:00 zostanie odprawiona kolejna msza św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczyć O. Andrzej Smołka ss.cc. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.

*** Nadal poszukujemy osoby, która podjęła by się pełnienia funkcji kościelnego.

*** Gimnazjum nr 1 w Lubaniu serdecznie zaprasza na obchody 25 lat polskiej demokracji. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w kościele św. Jadwigi Śląskiej 01.06 o godz. 18:00; uroczystość w Gimnazjum odbędzie się 02.06 o godz. 16:00.

*** W gablocie zostały umieszczone zaproszenia: na III Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” (Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Sobocie – 07.06.2014 r.) i uroczystości ogłoszenia Bazyliką Mniejszą kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu (15.06.2014 r.).

*** Duszpasterstwo Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza na pielgrzymkę obejmującą Górę św. Anny – Kalwarię Zebrzydowską – Wadowice i Łagiewniki. Odbędzie się w dniach 25-27.07. Koszt 150 zł/osoba. Plakat z telefonem organizatorów na plakacie w gablocie.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej; o nowej książce poświęconej św. Janowi Pawłowi II – „Papieski wiatr” i o samym Świętym; o św. Janie z Dukli (w 600. rocznicę urodzin). W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy m.in. o święceniach prezbiteratu w Legnicy; o przygotowywanym I Kongresie Eucharystycznym Diecezji Legnickiej; o wielkich matkach świętych Polaków i o święceniach diakonatu. W „Gościu Niedzielnym” (dodatkiem w postaci audiobooka „Rozwinąć skrzydła”) – dzisiaj m.in. o problemach rodzin dotkniętych chorobą alkoholizmu; co zawiera słynny Dokument z Aparecidy, nad którym pracował, jeszcze jako kardynał, obecny papież Franciszek oraz historia człowieka ocalonego przez Boże Miłosierdzie.

 W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Józef Figurski. Pamiętajmy o nim i o naszych bliskich zmarłych w modlitwie.

 *********************************

PIERWSZE CZYTANIE

 

Uniósł się w ich obecności w górę

 

Czytanie z Dziejów Apostolskich

 

Dz 1,1-11

 

Pierwszą książkę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym.

 

A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca. Mówił: ”Słyszeliście o niej ode Mnie: Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym”.

 

Zapytywali Go zebrani: ”Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?”. Odpowiedział im: ”Nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi”.

 

Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: ”Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba”.

 

Oto słowo Boże.

 

PSALM RESPONSORYJNY

 

Ps 47,2-3.6-7.8-9

 

Refren: Pan wśród radości wstępuje do nieba.

 

Wszystkie narody klaskajcie w dłonie,

radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,

bo Pan Najwyższy, straszliwy,

jest wielkim Królem nad całą ziemią.

 

Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków,

Pan wstępuje przy dźwięku trąby.

Śpiewajcie psalmy Bogu, śpiewajcie,

śpiewajcie Królowi naszemu, śpiewajcie.

 

Gdyż Bóg jest Królem całej ziemi,

hymn zaśpiewajcie!

Bóg króluje nad narodami,

Bóg zasiada na swym świętym tronie.

 

DRUGIE CZYTANIE

 

Bóg posadził Chrystusa po swojej prawicy

 

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Efezjan

 

Ef 1,17-23

 

Bracia:

 

Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznawaniu Jego samego, to znaczy światłe oczy dla waszego serca, tak byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących – na podstawie działania Jego potęgi i siły, z jaką dokonał dzieła w Chrystusie, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich, ponad wszelką zwierzchnością i władzą, i mocą, i panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.

 

I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła, który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko na wszelki sposób.

 

Oto słowo Boże.

 

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

 

Mt 28,19.20

 

Alleluja, alleluja, alleluja

 

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody,

Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

 

Alleluja, alleluja, alleluja

 

 

EWANGELIA

 

Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi

 

Zakończenie Ewangelii według świętego Mateusza

 

Mt 28,16-20

 

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami:

 

„Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

 

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: