27 niedziela zwykła 06.10.2013 roku

*** Przeżywamy 27 niedzielę zwykłą. Jest to I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie parafialnej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

*** Wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (07.10) – NMP Różańcowej

— środa (08.10) – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

— czwartek (10.10) – św. Dionizego biskupa i Towarzyszy męczenników

 

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

– PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII,

ŚW. MAKSYMILIANA

 

*** Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, animowanych przez grupy parafialne według porządku umieszczonego w gablocie. Odbywają się one codziennie (od wtorku do soboty) o godz. 16:30.

*** Składam serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom z ul. Leśnej 42-44A oraz Moniuszki 1-8 za przygotowanie kościoła na obchód Dnia Pańskiego.

*** Gorąco dziękuję Państwu Piskozub za zadbanie o nową kompozycję kwiatową przed kościołem oraz Panu Romanowi Pawlak z synem oraz panu Andrzejowi Mikłaszewicz za montaż nowej instalacji oświetleniowej prezbiterium.

*** W poniedziałek – I miesiąca – tradycyjna msza św. trzeźwościowa z udziałem członków Duszpasterstwa Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie o godz. 18:00. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

*** We wtorek spodziewamy się dostawy opału na sezon grzewczy. Zwracam się z gorącą prośbą do Panów o pomoc w jego przeładunku. Proszę także o pomoc w wyrównaniu terenu po ostatnich pracach drenażowych.

*** W czwartek kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania (rok drugi). Spotkanie rozpoczyna msza św.

*** W sobotę – z racji wyjazdu ze Scholą EDEN – nie będzie mszy św. Za zmianę gorąco przepraszam.

*** W przyszłą niedzielę ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego zawierzymy naszą parafię opiece Matki Najświętszej. Z tej racji porządek mszy św. ulegnie zmianie – porządek mszy św.: godz. 8:30, 10:00 i 18:00.

*** Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do Służby Liturgicznej. Osoby zainteresowane zapraszam do zakrystii.

*** Na stoliku prasowym znajdują się nowe książeczki I-piątkowe. Zapraszam dzieci i młodzież do korzystania z nich.

*** Dzieci i młodzież zachęcam do wzięcia udziału w parafialnym konkursie na najoryginalniejszy różaniec. Konkurs trwa do końca miesiąca.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. wywiad papieża Franciszka udzielony pismu jezuickiemu; o Nowennie Pompejańskiej, która przeżywa w Polsce renesans oraz o odrzuceniu przez posłów obywatelskiego wniosku zabraniającego zabijania chorych dzieci. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy m.in. o Międzynarodowym czuwaniu Maryjnym „Z Maryją poza noc”; o nieznanej historii Matki Jana Pawła II; o wizycie papieża Franciszka w Asyżu oraz o radościach i trudzie związanym z modlitwą różańcową. W „Niedzieli Legnickiej” znajdziemy m.in. opis przebiegu Pielgrzymki Żywego Różańca do Krzeszowa oraz uroczystości sybirackiej w Katedrze Legnickiej; opis Kongresu Rad Parafialnych w Licheniu oraz obszerny materiał poświęcony kultowi NMP.

 

Dodaj komentarz: