19 niedziela zwykła 11.08.2013 roku

Wniebowzięcie*** Przeżywamy 19 niedzielę zwykłą. Jest to NIEDZIELA PARAFIALNA.

*** Po każdej mszy zostanie dzisiaj przeprowadzona przed kościołem zbiórka funduszów na pomoc dla mieszkańców Olszyny, dotkniętych ostatnimi anomaliami pogodowymi.

*** Dzisiaj (po mszy o godz. 8:30) i we wtorek (o godz. 18:30) spotkanie organizacyjne przed uroczystością odpustową, na które zapraszam wszystkie osoby funkcyjne.

*** Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz przeżywającym wakacje i czas urlopów życzę dobrego, bezpiecznego wypoczynku i obfitości łask Bożych. Jednocześnie przypominam, że letni wypoczynek nie zwalnia nas z powinności naszej wiary.

*** Wspomnienia tygodnia:

— środa (14.08) — św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

— czwartek (15.08) — Wniebowzięcie NMP [uroczystość].

— sobota (17.08) — św. Jacka, prezbitera

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Składam gorące „Bóg zapłać” osobom, które wczoraj poświęciły swój czas przygotowaniom do uroczystości odpustowej – paniom: Elżbiecie Brzozowskiej, Annie Piskozub i Krystynie Mucha; panom: Janowi Piskozub, Kamilowi Glazer, Franciszkowi Kleszczyńskiemu i Marianowi Sokołowskiemu.

*** We wtorek msza św. o godz. 18:00; po mszy Nabożeństwo Fatimskie.

*** W czwartek (15.08) obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość odpustową parafii w Zarębie. Jest to jednocześnie święto Wojska Polskiego. Porządek mszy św. – o godz. 8:30 i 11:30. Podczas mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

*** Do końca sierpnia msze św. w porządku wakacyjnym – o godz. 8:30 i 11:30.

*** Trwają przygotowania do tegorocznej uroczystości odpustowej, związanej ze Srebrnym Jubileuszem naszej wspólnoty parafialnej. W zakrystii nadal można dokonać zapisu wypieku ciast.

*** Próba Scholi przed uroczystością odpustową we wtorek (13.08) o godz. 11:00.

*** Próba asysty (także osób funkcyjnych) w środę o godz. 17:30.

*** Przygotowanie kościoła i terenu posesji do uroczystości odpustowej w piątek od godz. 18:00.

*** W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową, związaną z Srebrnym Jubileuszem naszej Parafii. Msze o godz. 8:30 i 13:00. Uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Mendyk o godz. 13:00. Po sumie odpustowej serdecznie zapraszam na tradycyjny Festyn Parafialny.

*** Podczas Festynu działać będzie agenda Duszpasterstwa Apostolstwa Trzeźwości i Pomocy Rodzinie – zachęcam do spotkania z dyżurującymi tam osobami.

*** Na stronie parafialnej (Aktualności) oraz w gablocie zostały umieszczone informacje związane z organizacją tegorocznej uroczystości odpustowej.

*** 12 – 13 sierpnia 2013 (poniedziałek i wtorek) zapraszamy na spotkanie charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie. Plan: godz. 15.00 – uwielbienie Pana Boga, godz. 16 .00 – Msza św. Miejsce: plac pod budowę kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Modlitwę prowadzi ks. dr John Bashobora.

Wstęp wolny. Datki zbierane podczas Mszy św. na tacę zostaną przeznaczone na cele, którym patronuje ks. dr John Bashobora, pokrycie kosztów organizacyjnych oraz na rzecz wybudowania ośrodka duszpasterskiego w naszej misyjnej parafii.

Prosimy o przygotowanie się do wspólnego spotkania poprzez sakrament pokuty i pojednania w swoich parafiach oraz przez osobistą modlitwę. Należy zabrać własne krzesełka turystyczne oraz parasol.

*** W dniach 22-26.08 br w Legnickim Polu odbędzie się XX Europejskie Spotkanie Młodych pod hasłem „Jezus – Total Detox”. Specjalnymi gośćmi będą: o.Leon Knabit, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Stanisław Orzechowski, p.Anna Golędzinowska, p. Mirek „Kolah” Kolczyk, Grupa Ewangelizacji Nadmorskiej, Wspólnota Cenacolo. Koncerty zagrają: Space of Grace oraz Bethel. Koszt uczestnictwa 50 zł. Szczegóły znajdują się na stronie: www.mdl.legnica.pl

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

*******************************************

 

 

PIERWSZE CZYTANIE

 

Izraelici oczekują wyzwolenia

 

Czytanie z Księgi Mądrości

 

Mdr 18,6-9

 

Noc wyzwolenia oznajmiono wcześniej naszym ojcom, by nabrali otuchy, wiedząc niechybnie, jakim przysięgom zawierzyli. I lud Twój wyczekiwał ocalenia sprawiedliwych, a zatraty wrogów. Czym bowiem pokarałeś przeciwników, tym uwielbiłeś nas, powołanych.

 

Pobożni synowie dobrych składali w ukryciu ofiary i ustanowili zgodnie Boskie prawo, że te same dobra i niebezpieczeństwa święci podejmą jednakowo. I już zaczynali śpiewać hymny przodków.

 

Oto słowo Boże.

 

PSALM RESPONSORYJNY

 

Ps 33,1 i 12.18-19.20 i 22

 

Refren: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana.

 

Sprawiedliwi, radośnie wołajcie na cześć Pana,

prawym przystoi pieśń chwały.

Błogosławiony lud, którego Pan jest Bogiem,

naród, który On wybrał na dziedzictwo dla siebie.

 

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,

na tych, którzy czekają na Jego łaskę,

aby ocalił ich życie od śmierci

i żywił ich w czasie głodu.

 

Dusza nasza oczekuje Pana.

On jest naszą pomocą i tarczą.

Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska,

według nadziei, którą pokładamy w Tobie.

 

DRUGIE CZYTANIE

 

Wielkość wiary

 

Czytanie z Listu do Hebrajczyków

 

Hbr 11,1-2.8-12

 

Bracia:

 

Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.

 

Dla niej to przodkowie otrzymali świadectwo.

 

Przez wiarę ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania Bożego, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł nie wiedząc, dokąd idzie. Przez wiarę przywędrował do Ziemi Obiecanej jako ziemi obcej, pod namiotami mieszkając z Izaakiem i Jakubem, współdziedzicami tej samej obietnicy. Oczekiwał bowiem miasta zbudowanego na silnych fundamentach, którego architektem i budowniczym jest sam Bóg.

 

Przez wiarę także i sama Sara mimo podeszłego wieku otrzymała moc poczęcia. Uznała bowiem za godnego wiary Tego, który udzielił obietnicy. Przeto z człowieka jednego, i to już niemal obumarłego, powstało potomstwo tak liczne jak gwiazdy niebieskie, jak niezliczony piasek, który jest nad brzegiem morskim.

 

Oto słowo Boże.

 

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

 

Mt 24,42a.14

 

Alleluja, alleluja, alleluja

 

Czuwajcie i bądźcie gotowi,

bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

 

Alleluja, alleluja, alleluja

 

EWANGELIA

 

Gotowość na przyjście Pana

 

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

 

Łk 12,35-40

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi, oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci; aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie. A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

 

Oto słowo Pańskie.

 

 

Dodaj komentarz: