18 niedziela zwykła 04.08.2013 roku

kolbe17*** Przeżywamy 18 niedzielę zwykłą. Jest to I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

*** Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz przeżywającym wakacje i czas urlopów życzę dobrego, bezpiecznego wypoczynku i obfitości łask Bożych. Jednocześnie przypominam, że letni wypoczynek nie zwalnia nas z powinności naszej wiary.

*** Wspomnienia tygodnia:

— wtorek (06.08) — Przemienienie Pańskie (święto)

— czwartek (08.08) — św. Dominika, prezbitera

— piątek (09.08) — św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy (święto)

— sobota (10.08) — św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (święto)

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Składam gorące „Bóg zapłać” Parafianom z Alei Niepodległości 13-27 za piękne przygotowanie świątyni na obchód Dnia Pańskiego.

*** W poniedziałek tradycyjnie msza św. trzeźwościowa o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.

*** W sobotę (z racji ślubu z parafii w Pisarzowicach) msza św. o godz. 16:00.

*** W przyszłą niedzielę (11.08) zostanie przeprowadzona przed kościołem zbiórka funduszów na pomoc dla mieszkańców Olszyny, dotkniętych ostatnimi anomaliami pogodowymi. Zebrane środki zostaną przekazane proboszczowi parafii w Olszynie.

*** Trwają przygotowania do tegorocznej uroczystości odpustowej, związanej ze Srebrnym Jubileuszem naszej wspólnoty parafialnej. W zakrystii nadal można dokonać zapisu wypieku ciast.

*** Przyszła niedziela to NIEDZIELA PARAFIALNA.

*** Próba Scholi przed uroczystością odpustową we wtorek (13.08) o godz. 11:00.

*** W dniach 22-26.08 br w Legnickim Polu odbędzie się XX Europejskie Spotkanie Młodych pod hasłem „Jezus – Total Detox”. Specjalnymi gośćmi będą: o.Leon Knabit, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Stanisław Orzechowski, p.Anna Golędzinowska, p. Mirek „Kolah” Kolczyk, Grupa Ewangelizacji Nadmorskiej, Wspólnota Cenacolo. Koncerty zagrają: Space of Grace oraz Bethel. Koszt uczestnictwa 50 zł. Szczegóły znajdują się na stronie: www.mdl.legnica.pl

*** Na tylnych ławkach zostały wystawione koperty – trwa akcja opałowa na sezon grzewczy 2013/2014.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o „efekcie Bergoglia”; o Koptach – egipskich chrześcijanach, którzy żyją jak obcy we własnej ojczyźnie; o konkordacie w 20 rocznicę jego podpisania między Rzeczypospolitą a Stolicą Apostolską. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy m.in. obszerny materiał dotyczący 28 Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro („Niedziela Młodych”); refleksję o troskach i nadziejach polskich emigrantów i obecnym stanie Muzeum Powstania Warszawskiego; opis męczeńskiej śmierci bł. Nazaretanek z Nowogródka. W „Niedzieli Legnickiej” znajdziemy zaproszenie na uroczystość odpustową na Śnieżce; relację z lubańskich uroczystości rocznicy zbrodni wołyńskiej; opis fortyfikacyjnego pasma umocnień w Kraliku (Słowacja) oraz ciekawą historię pobliskiego zamku Czocha.

 

Dodaj komentarz: