Niedziela Najświętszej Trójcy 26.05.2013 roku

trojca_2012*** Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 8:30 i 11:00. Zachęcam do szczególnej modlitwy za nasze Mamy – dzisiaj ich święto.

*** W dniu dzisiejszym, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00, 13-osobowa grupa dzieci, przeżyje swoje pierwsze pełne spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Uroczystość I Komunii św. to ważne wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej – pamiętając o słowach Chrystusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” módlmy się w intencjach tych dzieci, aby kolejny krok ich życia zaowocował wielką radością serca i gorliwością „dziecięcego apostołowania”. Z racji uroczystości I Komunii św. dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 16:00.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA…- sprawozdanie.

*** W minioną niedzielę miałem przyjemność przeżywać wraz z Wami uroczystość Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa. Pragnę gorąco podziękować grupie inicjatywnej, która przygotowała tak piękną uroczystość oraz wszystkim jej uczestnikom – za wzięcie w niej udziału i dar modlitwy. BÓG ZAPŁAĆ!!!

*** Wspomnienia tygodnia:

— poniedziałek (27.05) — św. Augustyna z Canterbury, biskupa

— środa (29.05) — św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

— czwartek (30.05) — uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

— piątek (31.05) — Nawiedzenie NMP (święto)

— sobota (01.06) — św. Justyna, męczennika

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** W przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 10:00, zakończymy „Biały Tydzień” uroczystością Rocznicy I Komunii św. Spotkania odbędą się poniedziałek i wtorek po nabożeństwie majowym oraz w piątek o godz. 16:00.

*** W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało]. Msze św. w tym dniu o godz. 8:30 i 11:00. O godz. 10:45 nabożeństwo majowe. Po sumie parafialnej rozpoczniemy procesję ulicami naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie następująco: plac przy kościele — ul. Skalnicza — ul. Stawowa [I ołtarz – Żywy Różaniec] — ul. Groblowa — Aleja Niepodległości [II ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej] — ul. Bema — ul. Prusa — ul. Leśna [III ołtarz przy krzyżu milenijnym] — ul. Leśna [IV ołtarz przy nr 25] — ul. Skalnicza. Zwracam się z gorącą prośbą o udekorowanie trasy i okien naszych mieszkań na tę uroczystość.

*** W związku z przygotowaniami do procesji kieruję gorącą prośbę do mieszkańców nowej części parafii – proszę Państwo (oraz Rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych) o pomoc przy przygotowaniu ołtarza koło krzyża milenijnego. Spotkanie Służby Liturgicznej oraz osób chcących wesprzeć organizację uroczystości w środę (29.05) po mszy św. (około godz. 18:00) – liczę na obecność naszej Młodzieży.

*** Próba sypania kwiatów (na którą zapraszam także chłopców) odbędzie się we wtorek i środę o godz. 17:40 – po nabożeństwie majowym.

*** W oktawie Bożego Ciała (o ile pozwoli pogoda) procesje eucharystyczne wokół kościoła.

*** W tym tygodniu kończymy nabożeństwa majowe. Dziękując za wspólną piękną modlitwę, serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – będą się odbywały po każdej mszy św. w tygodniu oraz po niedzielnej sumie parafialnej.

*** W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W godzinach porannych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Msza św. w intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej o godz. 16:00 /!!!/. Podobnie jak rok temu zmiana tajemnic różańcowych – z racji Parafialnego Dnia Dziecka – o godz.15:30.

*** Jak co roku, pragniemy – kończąc „Biały Tydzień” i przeżywając Dzień Dziecka – podkreślić wielką rolę naszych „najmłodszych apostołów” w parafialnej codzienność. Z tej racji serdecznie zapraszam nasze dzieciaki na VI Festyn Dziecięcy, którego przesłaniem są słowa: „Błogosławieni pełni radości”. W tym dniu msza św. o godz. 16:00; rozpoczęcie Festynu planujemy na godz. 17:30. Już dzisiaj wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i ludzkiej miłości.

*** 25.06 o godz. 17:00 zostanie odprawiona kolejna msza św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył O.Andrzej Smołka SS.CC.

*** W gablocie znajduje się plakat z zaproszeniem na Festyn organizowany dzisiaj w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

*** W dniach 07-09.06.2013 r. odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Lwówku Śląskim nauki przedmałżeńskie. Program spotkania został umieszczony w gablocie.

*** Także w gablocie znajduje się plakat zachęcający do skorzystania z oferty wypoczynku letniego w ramach programu LATAWIEC – od rycerza do żołnierza.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o nowej tradycji – wieczornych koncertach uwielbieniowych w Boże Ciało; o beatyfikowanym włoskim księdzu zamordowanym przez sycylijską mafię oraz rozmowa z kard. Joachimem Meisnerem: dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak, jak Polacy kochali Jana Pawła II? W „Niedzieli” przeczytamy m.in. o włoskiej mistyczce, Natuzza Evolo oraz o Prymasie Tysiąclecia, Kard. Wyszyńskim; poznamy nowego metropolitę wrocławskiego, Abp Józefa Kupnego; zapoznamy się z programem XVII Spotkania Młodych w Lednicy (01.06). W „Niedzieli Legnickiej” przeczytamy o spotkaniu rodzin w Krzeszowie oraz poznamy wyświęconych wczoraj Księży Neoprezbiterów.

 

PIERWSZE CZYTANIE

 

Mądrość zrodzona przed stworzeniem świata

 

Czytanie z Księgi Przysłów

 

Prz 8,22-31

 

To mówi Mądrość Boża:

 

”Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, przed swymi czynami, od dawna.

 

Od wieków jestem stworzona, od początku, zanim ziemia powstała.

 

Jestem zrodzona, gdy jeszcze bezmiar wód nie istniał ani źródła, co wodą tryskają, i zanim góry stanęły. Poczęta jestem przed pagórkami, nim ziemię i pola uczynił, początek pyłu na ziemi.

 

Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej otchłani umacniał, gdy morzu stawiał granice, by wody z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię. Ja byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim, igrając na okręgu ziemi, znajdując radość przy synach ludzkich”.

 

Oto słowo Boże

 

PSALM RESPONSORYJNY

 

Ps 8,4-5.6-7.8-9

 

Refren: Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie.

 

Gdy patrzę na Twoje niebo,

dzieło palców Twoich,

na księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:

czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,

czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?

 

Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów,

uwieńczyłeś go czcią i chwałą.

Obdarzyłeś go władzą nad

dziełami rąk Twoich,

wszystko złożyłeś pod jego stopy:

 

Owce i bydło wszelakie,

i dzikie zwierzęta,

ptaki niebieskie i ryby morskie,

wszystko, co szlaki mórz przemierza.

 

DRUGIE CZYTANIE

 

Pokój z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym

 

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

 

Rz 5,1-5

 

Bracia:

 

Dostąpiwszy usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.

 

Ale nie tylko to, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.

 

Oto słowo Boże

 

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

 

 

 

Alleluja, alleluja, alleluja

 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,

Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

 

Alleluja, alleluja, alleluja

 

EWANGELIA

 

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Duch z mojego weźmie i wam oznajmi

 

Słowa Ewangelii według świętego Jana

 

J 16,12-15

 

Jezus powiedział swoim uczniom:

 

”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

 

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: