„Parafialna majówka” 04.05.2013 roku

Parafialna majówka 2013

Długo to trwało, ale w końcu zima „odpuściła sobie” – nareszcie zrobiło się cieplej i zielono. Ta wiosenna atmosfera (mimo „mokrej majówki”) dała się zauważyć w ożywieniu wspólnotowej codzienności. Jej ważnym elementem jest wspólna modlitwa i spotkanie parafialnych grup formacyjnych: Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej w każdą I sobotę miesiąca. Jako, że pogoda sprzyjała spotkaniom plenerowym, postanowiliśmy naszą grupową „majówkę” (04.05.2013 roku) przeżyć właśnie w parafialnej altanie.

Oczywiście, centrum spotkania była msza św., podczas której zastanawialiśmy się nad istotą chrześcijańskiej odwagi pójścia za Zmartwychwstałym. Chyba pogoda tak nas zmobilizowała, że (zawsze żywiołowy) śpiew tym razem był wyjątkowo donośny i piękny (momentami słyszeliśmy trójgłos) – zauważył to proboszcz podkreślając, że z wielką niechęcią przerwał naszą „modlitwę śpiewem” po komunii św.

Po zmianie tajemnic różańcowych i nabożeństwie majowym ruszyliśmy do altany, gdzie nasi dzielni Panowie poustawiali już stoły i ławy. Pan Marian przyjął na siebie ważną rolę „ogniskowego” i wkrótce zapłonął „mega-płomień” (nasze dzielne maluchy ze świetlicy przez 2 tygodnie zbierały z trawników zimowe pozostałości i trochę się tego uzbierało). Przez chwilę trudno było do niego podejść, ale kiedy wypalił się nieco, mogliśmy zacząć przygotowywać pieczyste.

Warto zauważyć, że nasza majówka miała charakter „ekumeniczny” – oprócz Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca wzięły w niej udział dzieciaki świetlicowe oraz reprezentacja Służby Liturgicznej i Konfirmantów. Oczywiście na początku skupiliśmy się na konsumpcji – pierwsze w tym roku pieczyste było przepyszne. A kiedy już to i owo ułożyło nam się i poczuliśmy sytość – nastąpił naturalny podział uczestników na grupę „estetów” (podziwiających ostatnie wyczyny Pań: Ani i Ali oraz Pana Jana) i „sportowców” (spalających kalorie w dosyć oryginalnej odmianie rugby). I tak się to nasze inauguracyjne spotkanie toczyło prawie do 20:00 (co nie znaczy, że później wszyscy się rozeszli).

Uczestnicy spotkania dziękują Organizatorom za pomysł i przygotowanie tak pięknej inauguracji plenerowych spotkań A.D.2013.

 

Dodaj komentarz: