Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2012 r.

*** Przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – rozpoczynając ostatni tydzień tego roku liturgicznego. Dzisiaj za odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa i „Aktu poświęcenia Sercu Jezusowemu” można uzyskać odpust zupełny.

*** NIEDZIELA PARAFIALNA – sprawozdanie…

*** Dzisiaj kończymy parafialny konkurs na koronę dla Pana Jezusa – finał podczas mszy św. o godz. 10:00.

*** W sobotę kończymy rok liturgiczny 2011/2012, zaś w przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16-18.12.2012 roku.

*** Wspomnienia tygodnia:

— piątek (30.11) – św. Andrzeja Apostoła (święto)

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

W TYM NASZEMU DZIEKANOWI, KS. ANDRZEJOWI FILI

I WSZYSTKIM ANDRZEJOM NASZEJ PARAFII

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

– PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH

WYPRASZANYCH PRZEZ  NASZEGO PATRONA,

ŚW. MAKSYMILIANA

*** Serdecznie zapraszam na stronę parafialną, gdzie w „Aktualnościach” można znaleźć zapis fotograficzny oraz wideo jubileuszowego koncertu naszej Scholi, której gratuluję wysokiej jakości jego przygotowania i wykonania.

*** Jutro nasze świetlicowe dzieciaki będą świętowały wspomnienie św. Andrzeja. Dziękując Opiekunkom za organizację spotkania życzę im pięknej zabawy.

*** W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W godzinach porannych odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem; popołudniowa msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych, po której spotkanie formacyjne w świetlicy.

*** W sobotę zapraszam na godz. 10:00 do przygotowania świątyni na obchód Dnia Pańskiego Parafian z ul. Leśnej 47-57 i ul. Zamkowej.

*** W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone opłatki i wieńce adwentowe. Po sumie parafialnej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

*** W zakrystii można nabyć kartki świąteczne oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (małe – 6 zł; duże – 12 zł).

*** Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu serdecznie zaprasza na Wspólne Świętowanie z Patronem w rynku przy Ratuszu dnia 29 XI 2012 – (czwartek) o godz. 16:00. Dowiedziemy, iż „niedaleka jest droga z Lubania do Krakowa” i przeniesiemy klimat tego magicznego miasta do Lubania. Liczymy na Państwa obecność.

Z pozdrowieniem Beata Jaworska Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu

*** Lubańskie Stowarzyszenie Mieszkańców PANACEUM przeprowadzi w dniu 02.12.2012 roku zbiórkę darów na rzecz podopiecznych Domu Samotnej Matki w Pobiednej i Schroniska Brata Alberta w Leśnej. Dary można przekazywać przed i po każdej mszy św. do oznakowanego pojazdu ustawionego na placu kościelnym.

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” (zaopatrzonym w kalendarz ścienny) przeczytamy m.in. o tym, czy katolicy powinni angażować się w politykę; o przesłaniu listu Episkopatu Polski na dzisiejszą uroczystość; o dalszych losach Funduszu Kościelnego; o istocie i sensie adorowania Jezusa. W „Gościu Legnickim” znajdziemy m.in. opis odwiedzin członków Caritas w Niemczech przez pracowników Caritas Diecezji Legnickiej oraz przebiegu Hardcore Festiwal 2012 w Bolesławcu; opis X Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat” oraz refleksję o pomysłowości i dojrzałości naszych parafialnych dzieciaków w podejściu do tematu królowania Pana Jezusa /!!!/. W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” m.in. adwentowy lampion do samodzielnego złożenia; historia dwóch Magdalen, które poszły w ciemno za Jezusem; jak wygląda wiara najmłodszych w najdalszych zakątkach świata oraz instrukcja, jak zrobić słodki kalendarz adwentowy, „skracający” czas do Bożego Narodzenia. W najnowszym numerze „Niedzieli” przeczytamy m.in. o współczesnej mistyczce Natuzzi Evolo; o pokłosiu tegorocznego XIII Synodu Biskupów w Rzymie; o aktualnej sytuacji katechezy w szkole; o tym, co Biblia mówi o końcu świata. W „Niedzieli Legnickiej” znajdziemy opis uroczystości Święta Narodowego w Legnicy oraz Złotego Jubileuszu Kapłaństwa ks. Prał. Dr Aleksandra Stankiewicza, a także relację z przebiegu jeleniogórskiej modlitwy w intencji zmarłych nauczycieli.

PIERWSZE CZYTANIE

Królestwo Syna Człowieczego

Czytanie z Księgi proroka Daniela

Dn 7,13-14

Patrzyłem w nocnych widzeniach, a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Oto słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY

Ps 93,1.2 i 5

Refren: Pan Bóg króluje, pełen majestatu.

Pan króluje, oblókł się w majestat,

Pan odział się w potęgę i nią się przepasał,

tak świat utwierdził,

że się nie zachwieje.

Twój tron niewzruszony na wieki,

Ty od wieków istniejesz. Boże.

Świadectwa Twoje bardzo godne są wiary,

Twojemu domowi przystoi świętość,

po wszystkie dni, o Panie.

DRUGIE CZYTANIE

Chrystus jest władcą królów ziemi

Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana

Ap 1,5-8

Jezus Chrystus jest Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi. Tym, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, i uczynił nas królestwem i kapłanami Bogu i Ojcu swojemu: Jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen.

Oto nadchodzi z obłokami i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen.

Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, który jest, który był i który przychodzi, Wszechmogący.

Oto słowo Boże.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Por. Mk 11,10

Alleluja, alleluja, alleluja

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,

abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

Alleluja, alleluja, alleluja

EWANGELIA

Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata

Słowa Ewangelii według świętego Jana

J 18,33b-37

Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?”.

Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?”.

Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?”.

Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”.

Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś Królem?”.

Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

Oto słowo Pańskie.

Dodaj komentarz: