Triduum Paschalne 2011 – asysta

Zainteresowanych informacjami dotyczącymi przebiegu Triduum Paschalnego zapraszam na moją stronkę

Wielki Czwartek 21.04.2011 r. godz. 18:00

Wchodzimy głównym wejściem (wejście uroczyste). Próba SL – godz. 15:00

Komentarz do czytań mszalnych – Kamil Glazer

Ministranci ołtarza – Jakub Kwieciński — Konrad Rzeszuto

Ministrant księgi i ceremoniarz – Kamil Kwieciński

Krzyż – Zbigniew Kwieciński

Ceroferariusze – Adrian Czerwiński — Sebastian Rybicki

CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU:

Sygnaturka przy zakrystii – Adrian Undro

Dzwonki – Jakub Kwieciński

Gong – Sebastian Rybicki

Dzwon – Jan Piskozub

I Czytanie – Beata Kwiecińska

Psalm – Magdalena Kołodziejczak

II Czytanie – Martyna Kleszczyńska

Modlitwa wiernych – Małgorzata Kleszczyńska & Kazimiera Hałajko

PROCESJA Z DARAMI:

Puszka – Alicja Jungowska

Puszka – Tadeusz Jungowski

Patena – Aneta Przybyła

Ampułki – Dorota Grochol

Kołatki podczas mszy– Jakub Kwieciński

Kolejność:

puszka — puszka

patena — ampułki

PROCESJA DO CIEMNICY (w Ciemnicy umieszczamy tylko puszki – bez monstrancji !!!):

krzyż – Tadeusz Jungowski

trybularz – Piotr Terela

łódka – Jarosław Nocuń

welon – Kamil Kwieciński kołatki – Jakub Kwieciński

ściągnięcie bielizny ołtarzowej M.Kleszczyńska – K.Hałajko

Kolejność procesji: (odpowiedzialny za trasę: Jan Piskozub) krzyż — świece — kadzielnica i łódka — reszta SL — prezbiter z Najśw. Sakramentem

ADORACJA (do godz. 21:00) — Rycerstwo Niepokalanej

Gorzkie Żale — Maria Janda

***************************

Wielki Piątek 22.04.2011 r. godz. 18:00

Wystawienie Najświętszego Sakramentu – godz. 8:00

ADORACJA:

8:00 – 9:00 — SL – Jan Piskozub — ul. Stawowa, ul. Skalnicza

9:00-10:00 — SL – Piotr Terela — Al. Niepodległości 1-9, ul. Kościuszki 7b-24

10:00-11:00 — SL – Sebastian Rybicki – Konrad Rzeszuto — Al. Niepodległości 10-27, ul. Bema, ul. Prusa

11:00-12:00 — SL – Adrian Undro — ul. Rzeczna, ul. Żołnierska, ul. Fortowa, ul. Chopina

12:00-13:00 — SL – Jakub Kwieciński – Adrian Czerwiński — ul. Groblowa, ul. Lipowa, ul. Krótka

13:00-14:00 — SL – Kamil Kwieciński — ul. Leśna 10-25a, ul. Energetyczna, ul. Ogrodowa

14:00-15:00 — SL – Martyna Kleszczyńska – Joanna Piekarska – Natalia Łajs — ul. Leśna 25b-40, ul. Moniuszki 1-8

15:00-16:00 — DROGA KRZYŻOWA — Kandydaci do Bierzmowania

16:00-17:00 — SL – Jarosław Nocuń — ul. Leśna 41-49, ul. Górna

17:00-17:50 —  SL – Kamil Glazer — ul. Leśna 50-57, ul. Zamkowa

Próba – godz. 14:00 [!!!]

LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

Wejście głównym wejście (żadnych śpiewów!!!)

Komentator – Zbigniew Kwieciński

I czytanie – Adrian Undro

Psalm – Alicja Jungowska

II czytanie – Aleksander Nowak

Męka Pańska:

Ewangelista – Zbigniew Kwieciński

Tłum – Joanna Piekarska

Osoby pojedyncze – Adrian Undro

[Wszyscy przy ołtarzu – Ewangelista przy ambonce – ks. Janusz z miejsca przewodniczenia]

Modlitwa Wstawiennicza (wezwania): 1. Alicja Jungowska; 2. Paweł Przybyła; 3. Joanna Piekarska; 4. Martyna Kleszczyńska; 5. Kazimiera Hałajko; 6. Bartosz Zagórski; 7. Tadeusz Jungowski; 8. Małgorzata Kleszczyńska; 9. Beata Kwiecińska; 10. Anna Piskozub.

ADORACJA KRZYŻA:

krzyż – Kamil Glazer

ceroferariusze – Adrian Czerwiński — Sebastian Rybicki

rytuał + mikrofon – Kamil Kwieciński

odsłonięcie krzyży – Kościelni

ręczniczek – Jakub Kwieciński — Piotr Terela

nakrycie ołtarza (obrus, mszał, mikrofon, korporał) – Małgorzata Kleszczyńska – Kazimiera Hałajko – Kamil Kwieciński

PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z CIEMNICY:

Kołatki – Jakub Kwieciński

świece (kładziemy na ołtarzu!!!)Adrian Czerwiński — Sebastian Rybicki

KOMUNIA:

patena – Jarosław Nocuń

welon – Kamil Kwieciński

monstrancja (+ welon) – Kościelni

trybularz – Piotr Terela

łódka – Jarosław Nocuń

Odsłonięcie ołtarza po liturgii – Kazimiera Hałajko — Małgorzata Kleszczyńska

Nowenna do Miłosierdzia Bożego {Dorota Grochol}

ADORACJA (do godz. 21:00) — Żywy Różaniec

Gorzkie Żale — Maria Janda

*********************************

Wielka Sobota – Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego

Wystawienie Najświętszego Sakramentu – godz. 8:00

ADORACJA:

8:00 – 9:00 — Jan Piskozub — ul. Groblowa, ul. Lipowa, ul. Krótka

9:00-10:00 — SL – Sebastian Rybicki — ul. Rzeczna, ul. Żołnierska, ul. Fortowa, ul. Chopina

10:00-11:00 — SL – Kamil Kwieciński — ul. Leśna 10-25a, ul. Energetyczna, ul. Ogrodowa (11:00 – POŚWIĘCENIE POKARMÓW)

11:00-12:00 —  SL – Adrian Undro — ul. Leśna 25b-40

12:00-13:00 — SL – Jarosław Nocuń — ul. Leśna 41-49 (12:00 – POŚWIĘCENIE POKARMÓW)

13:00-14:00 — SL – Jakub Kwieciński — ul. Leśna 50-57

14:00-15:00 — Dorota Grochol — ul. Zamkowa (14:30 – POŚWIĘCENIE POKARMÓW)

15:00-16:00 — SL – Konrad Rzeszuto — ul. Moniuszki 1-8

16:00-17:00 — Martyna Kleszczyńska – Joanna Piekarska – Natalia Łajs — ul. Stawowa, ul. Skalnicza

17:00-18:00 — Magdalena i Bożena Kołodziejczak — Al. Niepodległości 1-9, ul. Kościuszki 7b-24

18:00-19:00 — Beata i Zbigniew Kwiecińscy — Al. Niepodległości 10-27

19:00-20:00 — SL – Kamil Glazer — ul. Bema, ul. Prusa, ul. Górna

20:00-20:40 ———- Schola, Rada Parafialna, Zespół Synodalny

20:40-21:30 ———- Rycerstwo Niepokalanej + Żywy Różaniec

21:40 ———- Nowenna do Miłosierdzia Bożego (Dorota Grochol)

Próba asysty — godz. 15:00 (!!!)

MSZA ŚW. WIGILII PASCHALNEJ (22:00)

Otwarcie i zamknięcie drzwi wejściowych (początek i procesja) – Jan Piskozub

komentator – Kamil Glazer

ognisko – Kościelni + Kamil Kwieciński

LITURGIA ŚWIATŁA

rytuał – Kamil Kwieciński

paschał – Kamil Glazer

rylec i gwoździe – Jakub Kwieciński

trybularz – Piotr Terela

łódka – Jarosław Nocuń

mikrofon – Jan Piskozub

LITURGIA SŁOWA:

Czytanie 1 — Małgorzata Kleszczyńska

Psalm — Magdalena Kołodziejczak

Czytanie 2 — Joanna Piekarska

Psalm — Agata Młodzińska

Czytanie 3 — Bożena Kołodziejczak

Psalm — Karolina Gauden – Gabrysia Milewska

Czytanie 4 — Ryszard Piekarski

Psalm — Monika Piekarska

Czytanie 5 — Beata Kwiecińska

Psalm — Agata Młodzińska

Czytanie 6 — Paweł Przybyła

Psalm — Jan Piskozub

Czytanie 7 — Martyna Kleszczyńska

Psalm — Magdalena Kołodziejczak – Anetka Przybyła

Zapalamy świece (!!!!!!!!!!!)

[po zapaleniu świec] CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU

sygnaturka przy zakrystii – Jarosław Nocuń

dzwonki – Piotr Terela

gong – Adrian Undro

dzwon – Jan Piskozub

Kolekta

Czytanie 8 — Kazimiera Hałajko

Alleluja — Ks. Janusz

świece przy tabernakulum zapala – Kamil Kwieciński

czerwona stuła – Kamil Glazer

pokropienie wiernych (kociołek) – Adrian Undro

ministranci ołtarza – Kamil i Jakub Kwiecińscy

modlitwa wiernych – Beata Kwiecińska — Paulina Kołodziejczak

patena – Jarosław Nocuń

DARY:

kielich – Alicja Kwiecińska

patena – Roman Pawlak

ampułki – Anna Koncka

PROCESJA REZUREKCYJNA:

krzyż – Zbigniew Kwieciński

figurka – Kamil Kwieciński

baldachim – odpowiedzialny: Jan Piskozub (6 osób)

dzwonki – Adrian Undro — Jakub Kwieciński

*****************************

NIEDZIELA WIELKANOCY

10:00

I czytanie — Adrian Undro

Psalm — Według ustaleń Scholi EDEN

II czytanie — Anetka Przybyła

Modlitwa wiernych — Bartosz Zagórski — Paweł Przybyła

Dary — Dzieci I-komunijne

11:30

I czytanie — Kazimiera Hałajko

Psalm — Małgorzata Kleszczyńska

II czytanie — Bożena Kołodziejczak

Modlitwa wiernych — Anna Koncka

Dary — Jan i Józef Konccy

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCY

8:30

I czytanie — Anna Kwiecińska

Psalm — Małgorzata Kleszczyńska

Modlitwa wiernych — Grzegorz Kwieciński

Dary — ……………………………………………

10:00

I czytanie — Magdalena Kołodziejczak

Psalm — Schola

Modlitwa wiernych — Paweł Kołodziejczak

Dary — Dzieci I-komunijne

11:30

I czytanie — Teresa Pawlak

Psalm — Jan Piskozub

Modlitwa wiernych — Anna Piskozub

Dary — …………………………………………….

Dodaj komentarz:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/swmaksymilian/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678