Odpust Parafialny 08.08.2010 roku

!!! Teksty liturgii słowa oraz modlitwy wiernych zostały umieszczone w ogłoszeniach parafialnych !!!

PROGRAM ODPUSTU I FESTYNU – 2010r.

13:00 — Suma odpustowa

14:30-15:00 — Występ zespołu „ Wesołe nutki”

15:10-16:10 — Turniej piłki siatkowej o puchar Przewodniczącej Rady Miasta Lubań

*** Młodzież kontra Radni

*** Oldboje kontra Młodzież

*** Radni kontra Oldboje

16:20-18:20 — Salonik „ U Królewienki ”- malowanie twarzy

Zabawy sportowe dla najmłodszych

Rozgrywki tenisowe

18:30 — Licytacja „Super tortu”

18:50 — Losowanie nagród głównych w loterii fantowej

19:00 — Rewanżowy mecz piłki siatkowej Młodzież kontra Odboje

Zabawy integracyjne: kareta, walka o stołek, taniec belgijski, taniec La bastriglo

Zabawy taneczne przy muzyce

Podczas festynu czynna będzie „ Restauracja pod Lipami ”, która zaprasza na pyszne ciasta, kawę, herbatę, gofry, frytki, bigos, pieczyste z grilla…

Zapraszamy również na loterię fantową i licytację „Super tortu”

LITURGIA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ A.D. 2010

*** 12:50 – ogłoszenia duszpasterskie

*** Wejście: „Abba Ojcze” (Schola)

*** Okadzenie: celebrans + LSO

*** Powitanie Gości: ks. Proboszcz

*** Akt pokuty: Celebrans + Schola

*** Chwała na wysokości: (p. Organista)

*** Czytanie 1: Bożena Kołodziejczak

*** Psalm: Magdalena Kołodziejczak

*** Czytanie 2: Alicja Jungowska

*** Alleluja: Schola (aklamacja: Monika Piekarska)

*** Ewangelia + kazanie: ks. Andrzej Łuczyński

*** Modlitwa wiernych: 1.Joanna Piekarska, 2.Zbigniew Kwieciński, 3.Wioletta Hołod, 4.Bartek, 5.Ryszard Piekarski, 6.Martyna Kleszczyńska, 7.Monika Piekarska /Każde wezwanie kończy p.Organista– „Kyrie” (Taize)/

*** Procesja z darami: świeca (Ola Trzewik) – Chleb + owoce (Kazimiera Hałajko) –kwiaty (Dorota Grochol) – puszka (Beata Kwiecińska) – ampułki (Teresa Kołacz) -patena z hostią (Martyna Kleszczyńska) /Podczas procesji śpiew „Niech Twój Święty Duch” – Schola/

*** Taca: Jan Piskozub – Ala Kwiecińska – Zbigniew Kwieciński

*** Sanctus i Baranku Boży: (p. Organista)

*** Komunia (2 księży przy stopniu; 1 ksiądz przy wejściu bocznym; 1 ksiądz przy wejściu głównym)

—  ……………………………. (p. Organista)

— „Dzielmy się wiarą jak chlebem” (Schola)

— „Chlebie najcichszy” (Schola)

*** Dziękczynienie: „Miłość Twa” – Schola

*** Podziękowanie ks. proboszcza

*** Wystawienie – śpiew: p. Organista

*** Pieśni podczas procesji: p. Organista

*** Asysta księdza: Zbigniew Kwieciński – p.Trzewik

*** Baldachim: ……………………………………..

*** SZTANDARY:

— ŻYWY RÓŻANIEC

— RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

— MŁODZIEŻ: Joanna Piekarska, Martyna Kleszczyńska, Magdalena Kołodziejczak, ……………………………………

*** „Te Deum”: p. Organista (podczas wejścia procesji do kościoła)

*** Błogosławieństwo

*** Zakończenie procesji: „Boże coś Polskę” (p. Organista)

*** Pieśń na zakończenie: „…………………………….” (Schola)

OBSŁUGA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ:

Msza o godz. 8:30

Czytanie 1 – Beata Kwiecińska (czytanie z dnia – patrz ogłoszenia parafialne)

Czytanie 2 – Małgorzata Kleszczyńska czytanie z dnia – patrz ogłoszenia parafialne)

Modlitwa wiernych – Krystyna Zakrzewska.

Suma parafialna (godz. 13:00)

Czytanie 1 – Bożena Kołodziejczak (czytanie z dnia – patrz: ogłoszenia parafialne)

Czytanie 2 – Alicja Jungowska (czytanie z dnia – patrz: ogłoszenia parafialne)

Psalm responsoryjny – Magdalena Kołodziejczak

Alleluja – Schola (aklamacja – Monika Piekarska)

Modlitwa wiernych: 1.Joanna Piekarska, 2.Zbigniew Kwieciński, 3.Wioletta Hołod, 4.Bartek , 5.Ryszard Piekarski, 6.Martyna Kleszczyńska, 7. Monika Piekarska.

Procesja z darami: świeca – Ola Trzewik, chleb + owoce – Kazimiera Hałajko, kwiaty – Dorota Grochol, ampułki – Teresa Kołacz, puszka – Beata Kwiecińska, patena z hostią (duża) – Martyna Kleszczyńska.

Zebranie kolekty (tacy): Jan Piskozub – Władysława (Ala) Kwiecińska – Zbigniew Kwieciński

Asysta celebransa podczas procesji: Zbigniew Kwieciński – ………………………………….……

Baldachim: ………………………………………………………………………………….………………………..

FESTYN – CENNIK:

Kiełbasa + chleb + ketchup/musztarda — 3,00 zł (stoisko z grillem)

Kaszanka — 2,50 zł (stoisko z grillem)

Karczek — 5,00 zł (stoisko z grillem)

Szaszłyki — 6,00 zł (stoisko z grillem)

Bigos + chleb — 5,00 zł

Gofry z cukrem pudrem — 2,50 zł

Gofry z dżemem — 3,00 zł

Gofry z bitą śmietaną — 4,00 zł

Frytki — 2,00 zł

Ciasto — 2,00 zł

Kawa — 2,00 zł

Herbata — 1,00 zł

Napoje — 0,50 zł

Napoje (butelka) — 3,00 zł

Losy — 3,00 zł

Malowanie twarzy — 3,00 zł

FESTYN – FUNKCYJNI:

OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA CAŁOKSZTAŁT: Małgorzata Kleszczyńska – Jan Piskozub

KUCHNIA – Państwo Misiurka (menu)

POMOC PRZY OBIEDZIE DLA GOŚCI: Magdalena Kołodziejczak, Martyna Kleszczyńska, Joanna Piekarska

GRILL: Kazimierz Kołacz, Jadwiga Kasztelan, Krystyna Mucha, Irena Sokołowska, Tadeusz Jungowski

CIASTO + KAWA/HERBATA: Elżbieta Jackiewicz, Irena Szatkowska, Władysława (Ala) Kwiecińska, Wioletta Hołod

LOSY: Zbigniew i Marcin Kwiecińscy

WYDAWANIE FANTÓW: Beata Kwiecińska, Dorota Grochol, Krystyna Zakrzewska

BIGOS: Łucja Rutka, Kazimiera Hałajko

GOFRY: Iwona Kołodziejczak z siostrą

FRYTKI: Teresa Pawlak, Alicja Jungowska

MALOWANIE TWARZY: Bożena Kołodziejczak, Bożena Małańczuk, Katarzyna Kwiecińska, Roksana Małańczuk /?/

APTECZKA I POMOC MEDYCZNA: Krystyna Zakrzewska

Dodaj komentarz:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/swmaksymilian/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678