20 niedziela zwykła 16.08.2009 roku

kolbe111. Przeżywamy 20 Niedzielę zwykłą. W naszej parafii jest to dzień Święta Parafialnego – ODPUSTU. Jest to jednocześnie „Niedziela Parafialna”. O godz. 13:00 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Kanonik Ryszard Kulpa, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Działoszynie. Po zakończeniu liturgii rozpocznie się II Festyn Parafialny, na który serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

2. Jednocześnie pragnę podziękować serdecznie Inicjatywnej Radzie Festynu oraz wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w organizację tegorocznej uroczystości – TO DZIĘKI WAM MOŻEMY DZISIAJ ŚWIĘTOWAĆ TĘ PIĘKNĄ UROCZYSTOŚĆ PARAFIALNĄ!!!

3. W dniu dzisiejszym swoje święto patronalne obchodzi Biskup Legnicki, ks. Stefan Cichy. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

4. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek (17.08) – św. Jacka, prezbitera

– w czwartek (20.08) – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

– w piątek (21.08) – św. Piusa X, papieża

– w sobotę (22.08) – NMP Królową

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA –

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

5. W przyszłą niedzielę, z racji wyjazdu na Mszę św. odpustową do Działoszyna, Msze św. o godz. 8:30 i 11:00.

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” p. Ryszardowi Remezowi i jego pracownikom za założenie nowej rynny na miejsce skradzionej w minionym tygodniu. Dziękuję p. Ryszardowi Zakrzewskiemu oraz panu Ociesa za wykoszenie terenu wokół kościoła oraz paniom, które przygotowały na dzisiejszą uroczystość plac oraz kościół.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz: