12 niedziela zwykła 22.06.2008 r.

023.jpg1. Przeżywamy dzisiaj 12 niedzielę zwykłą. Począwszy od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne sprawowane będą w porządku wakacyjnym . Dzisiaj po Mszy o godz. 9:45 koncert naszej Scholi podsumowujący dorobek 9-miesięcznej pracy. Serdecznie zapraszam.
2. W tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek (24.06) – narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość
– w sobotę (28.06) – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
– w niedzielę (29.06) – św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji legnickiej
3. W miniony piątek zakończyliśmy rok szkolny 2007/2008, a wczorajszą Eucharystią wkroczyliśmy w czas wakacyjno-urlopowy. Dzieciom i młodzieży życzę radosnych, bezpiecznych, pełnych słońca wakacji; wszystkim zaś wypoczywającym – błogosławieństwa Bożego na czas urlopów i wakacji. Przypominam jednocześnie, że ten czas nie zwalnia nas od powinności przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.
4. Serdecznie witam wszystkich Gości wypoczywających na terenie naszej Parafii.
5. Miesiące letnie to tradycyjnie czas urlopowego wypoczynku, należnego wszystkim – także duszpasterzom. W związku z wyjazdem na kilkudniowy urlop połączony z rekolekcjami kapłańskimi, podczas którego posługą kapłańską wesprą mnie ks. Franciszek Molski i ks. Czesław Misiewicz, ulegnie zmianie porządek niektórych dni. Z racji zastępstw w najbliższą niedzielę (29.06) Msze św. zostaną odprawione o godz. 9:00 i 11:00, w tygodniu zaś we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:00. Za zmiany gorąco przepraszam – są spowodowane koniecznością dostosowania ich do możliwości pomocy ze strony okolicznych kapłanów.
6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które złożyły ofiarę na zakup opału na sezon grzewczy 2008/2009.
7. W najbliższą sobotę zapraszam na godz. 10:00 do posprzątania kościoła mieszkańców ul. Leśnej 45-57 oraz ul. Bema i Prusa.
8. W gablocie znajduje się zaproszenie na pielgrzymkę do Częstochowy organizowane przez Koło Przyjaciół Radia Maryja z Zaręby oraz pismo Zarządu Łużyckiej Kopalni Bazaltu „Księginki” w sprawie zakazu kąpieli na wyrobisku poeksploatacyjnym przy ul. Stawowej 18. Pismo to polecam szczególnej uwadze dzieci i młodzieży oraz ich Rodziców.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecam szczególnej uwadze tekst O.Leona Knabita „Maluchy na Mszy”, interesujący artykuł poświęcony sprawie Agaty z Lublina i jej dziecka, materiał dotyczący przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Sydney oraz sytuacji po irlandzkim wecie wobec traktatu lizbońskiego. Dodatek legnicki prezentuje opis XI Pielgrzymki Trzeźwościowej do bazyliki krzeszowskiej i otwarcia pierwszej galerii ikon w diecezji. „Niedziela” natomiast (zaopatrzona w album poświęcony osobie św. Pawła – przypomnę, dodatek znajduje się na stoliku prasowym) przedstawia sylwetke ks.Abp Stanisława Nowaka, refleksję związaną z 49 Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym oraz przejmujący materiał poświęcony zmarłej niedawno Agacie Mróz-Olszewskiej. „Niedziela legnicka” omawia pielgrzymkę rowerową do Lourdes, prezentuje materiał poświęcony Festynowi Dziecięcemu w naszej Parafii /!!!/ oraz ciekawy artykuł na temat okultyzmu, magii, chiromancji i horoskopom. W tym tygodniu po raz ostatni znajdziemy także pismo „Źródło” – z racji braku zainteresowania nim musiałem zrezygnować z jego prenumeraty.

Dodaj komentarz: