9 niedziela zwykła DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA 01.06.2008 r.

dziecko_01.jpg1. Przeżywamy IX niedzielę zwykłą – obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom naszej Parafii życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz miłości i dobroci od dorosłych. Niech każdy przeżywany przez Was dzień będzie świętem radości. Po każdej Mszy św. zapraszam obecne na niej dzieci na smakowitą niespodziankę do salki.
2. Od tego roku pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia za wolną Polskę. Z tej racji kolekta z dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
3. Dzień dzisiejszy to także okazja do wspomnienia uroczystości I-komunijnej sprzed roku podczas ceremonii rocznicowej, która w tym roku została połączona z promocją Jakuba Kwiecińskiego do grona LSO naszej Parafii. Kubie gratuluję pięknej uroczystości i życzę, aby służba przy ołtarzu przynosiła mu wiele satysfakcji i radości.
4. Zakończyliśmy wczoraj „biały tydzień” dzieci komunijnych i rocznicowych. Serdecznie dziękuję obu grupom dzieci za liczny i aktywny udział w Eucharystii, Rodzicom za towarzyszenie (szczególnie dzieciom komunijnym). Bardzo gorąco dziękuję naszej Scholi za ubogacenie tego tygodnia swoim pięknym śpiewem.
5. Zakończenie „białego tygodnia” było głośne i pełne radości. Dzięki zaangażowaniu naszych Parafian wczoraj w godzinach popołudniowych i wieczornych odbył się I Parafialny Festyn Dziecięcy, którego przesłaniem były słowa „Wszystkie dzieci nasze są”. Składam gorące „Bóg zapłać” wszystkim – instytucjom oraz osobom prywatnym – którzy w jakikolwiek sposób wsparli wysiłki organizacyjne. Mam nadzieję, że widok bawiących się naszych maluchów (a także tych troszkę starszych) jest dla Państwa najlepszą nagrodą za poświęcony organizacji Festynu czas i wysiłek. Dziękuję także dzieciom za liczny udział i wspaniałą atmosferę.
6. Wkroczyliśmy w miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą codziennie (od wtorku do soboty) po Mszy św., w niedziele natomiast po sumie parafialnej.
7. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek (02.06) – Matkę Bożą Łaskawą
– we wtorek (03.06) – św. Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy
– w czwartek (05.06) – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
8. W środę spotkanie formacyjne LSO.
9. W najbliższy piątek, z racji I piątku miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 16:00. W sobotę tradycyjnie odwiedziny u Chorych z Najświętszym Sakramentem, wieczorem zaś Msza św. w intencji Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej i tradycyjne spotkanie formacyjne obu grup.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” prezentuje obszerny materiał poświęcony dziękczynieniu i związanemu z nim świętu; relację z największego koncertu ewangelizacyjnego w Rzeszowie oraz wspomnienie o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. „Niedziela” natomiast – oprócz tematyki Święta Dziękczynienia – przedstawia obszerny materiał poświęcony tegorocznemu spotkaniu w Lednicy; artykuł przedstawiający ostatnie posunięcia Świadków Jehowy; relację z obchodów Bożego Ciała w Legnicy oraz refleksję poświęconą adopcji.
11. W gablocie jest umieszczone zaproszenie na 12 Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży LEDNICA 2000 oraz na Wielki Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, organizowany na stadionie kartingowym w Lubaniu przez parafię św. Trójcy, któremu patronuje Burmistrz Miasta Lubań.

Dodaj komentarz: