18. niedziela zwykła 02.08.2026 roku
*** Przeżywamy 18. niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 8:30 i 11:00. Dzisiaj można uzyskać – pod zwykłymi warunkami – odpust zupełny „Porcjunkuli”, za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
*** Jest to 1. niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
*** Kalendarium liturgiczne tygodnia:
— wtorek [04.08] — św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
— czwartek [06.08] — Przemienienie Pańskie (święto)
— sobota [08.08] — św. Dominika, prezbitera
SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA
SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:
OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH WYPRASZANYCH
PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII – ŚW. MAKSYMILIANA.
*** Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzę błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszam do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Wyjeżdżającym na wakacje życzę dobrego odpoczynku, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu do swoich zajęć. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
*** W kościele w dwóch miejscach – przy wejściu głównym kościoła oraz przy wejściu do świetlicy – zostały wyłożone butelki z wodą i kubki. W sytuacji wysokich temperatur zachęcam do korzystania z nich.
*** Rozpoczęliśmy miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. W zakrystii jest umieszczona księga abstynencji, w którą można zapisać swoje postanowienia trzeźwościowe.
*** W tym dniu przypada 1. czwartek i piątek miesiąca:
— Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16:00 [podczas adoracji Najświętszego Sakramentu].
*** W sobotę Biskup Legnicki Ks. Andrzej Siemieniewski obchodzi 69. rocznicę urodzin. Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnym Jubilacie.
*** Za tydzień przypada NIEDZIELA PARAFIALNA.
*** W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin, śp. Ludwik Zygmunt Piotrowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
*** Trwa zbiórka ofiar na zakup opału na sezon grzewczy 2026/2027.
*** Trwają także zapisy dzieci, które w przyszłym roku będą przeżywać uroczystość I Komunii św. Rodziców proszę o kontakt w zakrystii.
*** Zachęcam do zapoznania się z plakatami umieszczonymi w gablocie informacyjnej.
*** Tegoroczna uroczystość odpustowa, której będzie przewodniczył o.Jerzy Krupa CSsR odbędzie się 16.08 o godz. 13:00; zaś całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – we wtorek [18.08] w godz. 10:00-17:00.
*** 24.08.2026 roku [poniedziałek] odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Odbiór złożonego sprzętu 24.08 o godz. 14:00.
*** Zachęcam do zamawiania intencji Mszy Św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
INTENCJE MSZALNE 02-09.08.2026 roku
| 18. niedziela zwykła 02.08.2026 roku | ||
| 8:30 | — | ++ Zygmunt i Krzysztof (20. rocznica śmierci) Rutka; ++ Rodzice: Władysław i Bronisława; ++ Rodzeństwo: Krystyna i Stanisława |
| 11:00 | — | O zdrowie dla Marii Gauden (urodzinowo-imieninowa) |
|
Środa 05.08.2026 roku |
||
| 17:00 | — | ………………………………………………………………………………………… |
|
Piątek 07.08.2026 roku |
||
| 17:00 | — | ………………………………………………………………………………………… |
|
19. niedziela zwykła 09.08.2026 roku NIEDZIELA PARAFIALNA |
||
| 8:30 | — | + Regina Dudkiewicz (15. rocznica śmierci) |
| 11:00 | — | ++ Stefan (8. rocznica śmierci) i Katarzyna Majcher |
PIERWSZE CZYTANIE
Pokarm dla biednych
Czytanie z Księgi proroka Izajasza
Iz 55,1–3a
To mówi Pan Bóg: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy. Kupujcie i spożywajcie, dalejże, kupujcie bez pieniędzy i bez płacenia za wino i mleko.
Czemu wydajecie pieniądze na to, co nie jest chlebem? I waszą pracę na to, co nie nasyci? Słuchajcie mnie, a jeść będziecie przysmaki i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw.
Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do mnie, posłuchajcie mnie, a dusza wasza żyć będzie”.
Oto słowo Boże.
PSALM RESPONSORYJNY
Ps 145,8–9.15–16.17–18
Refren: Otwierasz rękę, karmisz nas do syta.
Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Oczy wszystkich zwracają się ku Tobie,
a Ty karmisz ich we właściwym czasie.
Ty otwierasz swą rękę
i karmisz do syta wszystko, co żyje.
Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
DRUGIE CZYTANIE
Żadne stworzenie nie odłączy nas od miłości Boga
Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian
Rz 8,35.37–39
Bracia:
Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?
Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował. I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani potęgi, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
Oto słowo Boże.
ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
Mt 4,4b
Alleluja, alleluja, alleluja
Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Alleluja, alleluja, alleluja
EWANGELIA
Cudowne rozmnożenie chleba
Słowa Ewangelii według świętego Mateusza
Mt 14,13–21
Gdy Jezus usłyszał o śmierci Jana Chrzciciela, oddalił się stamtąd w łodzi na miejsce pustynne, osobno. Lecz tłumy zwiedziały się o tym i z miast poszły za Nim pieszo. Gdy wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi i uzdrowił ich chorych.
A gdy nastał wieczór, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: „Miejsce tu jest puste i pora już spóźniona. Każ więc rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności”.
Lecz Jezus im odpowiedział: „Nie potrzebują odchodzić; wy dajcie im jeść”.
Odpowiedzieli Mu: „Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb”.
On rzekł: „Przynieście mi je tutaj”.
Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby, dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości i zebrano z tego, co pozostało, dwanaście pełnych koszy ułomków. Tych zaś, którzy jedli, było około pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.
Oto słowo Pańskie.

